45826789
27.03 (sobota) - mecz - Victoria Września - Astra Krotoszyn - wynik, opis

W sobotę 27 marca 2004 r. o godz. 15.00 na stadionie we Wrześni odbył się wyjazdowy mecz o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Victorią Września a ASTRĄ Krotoszyn. Astra przegrała 0:3.

Bramki: Piotr Kowalak (45), Bartosz Nowicki (72), Jacek Krzyżkowiak (88)

Victoria w składzie: Raszewski - Lisiecki, Ziętkowski, B. Jaworski, R. Jaworski (70 Goclik) - Nowicki, Jabłoński, J. Krzyżkowiak, Kowalak - Kwarta (60 T. Krzyżkowiak), Surdyk (83 Cyraniak),

Astra w składzie: Staszak - Potaś, Kosiński, Hylewicz, Potarzycki (70 Brodziak) - Wawrocki, Maryniak, Szewczyk, Stankiewicz - Sołtysiak (31 czerwona kartka), Pachulicz.

Opis meczu: Przez 30 minut piłkarze krotoszyńskiej Astry toczyli wyrównany pojedynek z rywalami, ale sytuacja się zmieniła się diametralnie po tym jak w 31 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Grzegorz Sołtysiak. Według trenera Astry Krzysztofa Wewióra sędzia zbyt pochopnie ukarał go drugą żółtą kartką. Od tego momentu piłkarze z Krotoszyna raczej bronili dostępu do swojej bramki, a rzadziej próbowali kontratakować. Tuż przed końcem pierwszej połowy Piotr Kowalak wykorzystał fakt, że bramkarz Astry minął się z piłką i skierował piłkę do pustej bramki.
Po zmianie stron aż do 71 minuty obrońcom Astry udawało się powstrzymyć rywali. Na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Nowicki, a piłka po rykoszecie trafiła w górny róg krotoszyńskiej bramki i było 2:0. Wynik meczu w 88 minucie ustalił po indywidualnej akcji Jacek Krzyżkowiak. Najbliżej zdobycia honorowej bramki był Janusz Maryniak, ale przy jego strzale dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy.