Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827329
Wiadomości
Jordan Cup 2011 (fot.)

W inauguracyjnym I Nocnym Turnieju Siatkówki Plażowej „Jordan Cup” najlepszy okazał się duet kaliski Walczak Mateusz/ Janczak Marcin...

... pokonujący w spotkaniu stojącym na bardzo wysokim poziomie dobrze znanych krotoszyńskim kibicom braci Gajowczyków, którzy swoją sportową karierę od kilku lat związali z gdańskim Treflem.

Do turnieju, który 4 czerwca towarzyszył festynowi szkolnemu w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, zgłosiła się niespodziewana ilość zawodników. Ze względów organizacyjnych ilość rywalizujących zespołów ograniczono do dwunastu. Już zestawienie par zgłoszonych do turnieju, z których wielu zawodników ma doświadczenie z parkietów pierwszo- i drugoligowych, gwarantowało niezwykłe emocje. Do Krotoszyna przyjechali zawodnicy z Bielawy, Oławy, Wrocławia, Kalisza, Gostynia czy Milicza. W tym doborowym towarzystwie nie mogło też zabraknąć reprezentantów gospodarzy. Rozgrywki tradycyjnie dla plażówki prowadzone były systemem brazylijskim.

Od początku turnieju zmagania siatkarzy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców osiedla. Po rozegraniu osiemnastu spotkań, z których wiele kończyło się po emocjonujących tie- breakach, poznaliśmy czołową czwórkę turnieju.

W pierwszym półfinale spotkali się: Patykiewicz Michał/ Jarecki Rafał z parą Gajowczyk Kacper/ Gajowczyk Paweł. Spotkanie, w którym nie brakowało emocji i efektownych zagrań, wygrała po tie-breaku para krotoszyńska. Pierwsza partia od początku toczyła się pod dyktando graczy z Dolnego Śląska, lecz w końcówce seta niesiona gorącym dopingiem swoich kibiców para braci Gajowczyków zdołała zniwelować stratę punktową i ostatecznie zwyciężyć 16: 14. Kolejna partia padła jednak łupem Patykiewicza i Jareckiego i do rozstrzygnięcia potrzebny był dodatkowy set. Tu po emocjonującej walce zwyciężyła para krotoszyńska 11:9 i mogła się cieszyć awansem do finału.

W drugim meczu półfinałowym wyraźnie lepsi od Borkowskiego i Karaudy okazał się Mateusz Walczak i Marcin Janczak. W pierwszej partii dobrze dysponowani na zagrywce gracze drugoligowego Colmana Kalisz sukcesywnie powiększali przewagę nad rywalami i ostatecznie wygrali premierową odsłonę do 11. W drugim secie Borkowski i Karauda osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (8: 6), jednak kolejne pięć piłek zakończyło się po myśli Walczaka i Janczaka. Od tego momentu Mateusz i Marcin kontrolowali przebieg gry i po skutecznym ataku Walczaka zakończyli seta zwyciężając do 10.

Mecz o brązowy medal Jordan Cup doskonale rozpoczęli Borkowski i Karauda. Dzięki dobrej grze pierwszego z nich duet z Dolnego Śląska wyszedł na prowadzenie 4:0, a chwilę później po jego punktowej zagrywce na tablicy widniał wynik 7:2. Po asie serwisowym Patykiewicza prowadzenie stopniało do trzech punktów(8: 5), jednak kolejne akcje coraz częściej padały łupem pary wrocławsko-bielawskiej i to oni zbliżali się do zwycięstwa w premierowej odsłonie. Set zakończył się wynikiem 15:11.

W drugiej partii siatkarze miliccy prowadzili tylko na początku (4:1). Borkowski z Karaudą szybko zabrali się za odrabianie strat i za chwilę prowadzili już 7:5. Całą partię wygrali 15:12, stanęli na najniższym stopniu podium turnieju.

Mecz o III miejsce
Borkowski/Karauda -Patykiewicz/Jarecki 2:0 (15:10, 15:12)
Finałowy pojedynek lepiej rozpoczęli faworyzowani Walczak i Jańczak. Po autowym ataku młodszego z Gajowczyków kontrę wykorzystał Mateusz Walczak i na tablicy wyników widniał wynik 11:7. Od tego momentu para kaliska nie oddała już inicjatywy, w tej partii wygrywając 15:9. W drugiej odsłonie Walczak i Jańczak kontynuowali dobrą passę. Prowadzili kolejno 3:1, 6:2 oraz 9:4. Przy stanie 11:6 nastąpiła kapitalna seria zagrań Mateusza Walczaka. Trzy razy z rzędu obronił on atak Kacpra Gajowczyka i przy wyniku 14:8 losy finału były praktycznie przesądzone. Krotoszyńska para zdobyła jeszcze dwa oczka, set zakończył skutecznym atakiem Jańczak i to para z Kalisza okazała się tryumfatorem I Nocnego Turnieju Jordan Cup.

Finał
Walczak/Jańczak - Gajowczyk/Gajowczyk 2:0  (15:9 15:10)
Spotkanie, które toczyło się w późnych godzinach nocnych, obserwowali najwytrwalsi sympatycy tej dyscypliny sportu.
W ceremonii zakończenia imprezy puchary wręczał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana Zbigniew Kurzawa.