45833775
Mistrz świata mieszka w Krotoszynie (fot.)

Łukasz Kaczmarek z Polonu Krotoszyn mistrzem świata w piłce plażowej.

W dniach 22 – 26 czerwca w Umag w Chorwacji odbyły się Mistrzostwa Świata Siatkówki Plażowej U-19 (do lat 19). Wśród startujących z różnych krajów par zawodników była jedna związana z Krotoszynem. Byli to: 17-letni zawodnik Polonu Krotoszyn przy Szkole Podstawowej nr 8 Łukasz Kaczmarek i jego kolega Maciej Kosiak, lat 18, z SMS w Łodzi. Chłopcy zdobyli mistrzostwo świata.

W pierwszym meczu pokonali parę Porterfield - Bird z USA 2: 0, w następnym parę Halliday - Williams  z Australii, również 2: 0. W trzecim spotkaniu z tym samym wynikiem wygrali z Francuzami Carrau - Gras.

W ćwierćfinale Kaczmarek - Kosiak trafili na silny duet z Rosji Kirienko - Andrianov, zwyciężyli z nim po trudnym pojedynku 2: 1. W półfinale grali z zawodnikami ze Szwajcarii Lerch - Lerch, których pokonali 2: 0. W wielkim finale po zaciętej walce pokonali 2: 1 Norwegów Takvam – Sannarnes.

Od kilku dni zatem mamy w Krotoszynie mistrza świata plażówki w kategorii do lat 19. Dyscyplina ta z pewnością dzięki Łukaszowi stanie się jeszcze bardziej popularna wśród krotoszyńskiej młodzieży.