45826800
Koszykarze z Krotoszyna mistrzami Ostrowskiej Ligi Koszykówki

Ostrowska Liga Koszykówki ma nowego mistrza. Jest nim drużyna koszykarzy z Krotoszyna.

Kliknij na zdjęciu aby uzyskać powiększenie

7 października 2003 r. ruszyła XIV edycja Ostrowskiej Ligi Koszykówki. W rozgrywkach tych drużyna z Krotoszyna występowała czwarty raz (rozpoczynała w sezonie 1999/2000, kiedy to wystąpiła w 3 lidze, co roku awansując do wyższej ligi. W tym roku (w pierwszej lidze) po rundzie zasadniczej zajęła 4. miejsce, które dawało awans do rundy play-off.
Drużyna z 4. miejsca grała z zespołem pierwszym a trzecia z drugą, dlatego też Krotoszyn zagrał z mistrzem poprzedniej XIII edycji Ligi Ostrowskiej 'Termal Marchewka/TKKF Sokół', który uplasował się na pierwszym miejscu po rundzie zasadniczej. Zespoły w półfinale grają do trzech zwycięstw drużyny, bądź maksymalnie 4 mecze (przy stanie 2:2 liczy się większa ilość punktów). Krotoszynianie w półfinale po czterech meczach remisowali 2:2, ale w ostatnim meczu Krotoszynianie pokonali Termal różnicą 10 punktów i to wystarczyło do awansu.
W drugiej parze półfinałowej, którą tworzyły zespoły: Maxcolor (2) oraz z Trasko AL (3), po dwóch meczach prowadził Maxcolor 2-0, lecz Trasko AL doprowadził do remisu i wygrał ostatni mecz różnicą 7 punktów, co pozwoliło im awansować do finału.

W finale gra się do trzech zwycięstw danej drużyny - i tu spotkały się drużyna z Krotoszyna oraz Trasko AL z Ostrowa Wlkp.
W poprzednich latach w bezpośrednich spotkaniach tych drużyn - cztery razy wygrywali Ostrowianie.
I tak też się stało w pierwszym meczu - Trasko wygrało różnicą 7 punktów 63:70 w kwartach  (14:20, 18:14, 12:19, 19:17).
* Stan rywalizacji  Krotoszyn 0-1 Trasko AL.
W drugim meczu drużyna z Krotoszyna zwyciężyła wygrywając różnicą 8 punktów 73:65 w kwartach  20:15, 10:20, 22:8, 21:22).
* Stan rywalizacji  Krotoszyn 1-1 Trasko AL.
Trzeci mecz był niezwykle zacięty, po trzeciej kwarcie był wynik 48:48. W decydującej 4 kwarcie drużyny co chwile zamieniały się prowadzeniem. Na 5,8sek. przed końcem cieszyła się drużyna z Krotoszyna, która prowadziła 1 punktem 65:64, niestety szalony rajd wprowadzonego zawodnika z Trasko pozbawił wszelkich nadziei Krotoszynian i trafnym rzutem za 2 punkty zapewniło sobie zwycięstwo - 65:66 w kwartach  12:18, 19:16, 17:14, 17:18 .
* Stan rywalizacji  Krotoszyn 1-2 Trasko AL.
Czwarty mecz był także bardzo zacięty. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy, na tablicy widniał remis 69:69. W emocjonującej dogrywce drużyna z Krotoszyna wygrała wynikiem 76:75 w kwartach  18:15, 26:19, 13:14, 12:21.
* Stan rywalizacji  Krotoszyn 2-2 Trasko AL.
Piąty i decydujący mecz miał wreszcie wyłonić kto zostanie zwycięzcą XIV edycji Ostrowskiej Ligi Koszykówki w sezonie 2003/2004. Jak pozostałe spotkania był bardzo zacięty, lecz tym razem szczęście uśmiechnęło się do drużyny z Krotoszyna, która wygrała trzema punktami i wynikiem 74:71 w kwartach 13:16, 22:16, 19:15, 20:24.

6 kwietnia 2004 r. Krotoszynianie zostali mistrzami amatorskiej Ostrowskiej Ligi Koszykówki (byli pierwszą drużyną (od 14 lat) z poza Ostrowa Wlkp., która wygrała całą ligę).

W skład drużyny wchodzili następujący gracze (nr - imię i nazwisko - liczba pkt. w całym turnieju):