45826840
07.08 (sobota) - Ostrovia Ostrów Wlkp. - Astra Krotoszyn - opis meczu

W sobotę 7 sierpnia 2004 r. o godz. 16.00 odbył się wyjazdowy mecz o mistrzostwo IV ligi (I kolejka) pomiędzy Ostrovią Ostrów Wlkp a ASTRĄ Krotoszyn. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Bramki dla Astry: Krystian Sikora (5, 48 min.- wolny)

Bramki dla Ostrovii: Tomasz Adamiak (7 min.- karny), Tomasz Adamczyk (75 min.)

Skład Astry: Półtoraczyk - Hylewicz, Wewiór, Sworowski (46 Brodziak), Kosiński - Wawrocki, Maryniak, Szewczyk (46 Wronek), Sołtysiak - Sikora, Świtała

Skład Ostrovii: Zdrojewski - Dybek, Adamiak, Kempiński, Kubiak - Pilarski (60 Lisowski), Nicpoń, Wrona (64 Adamczyk), Malczyk (80 Szczepański) - Danilczyk, P. Szewczyk

Opis meczu: Pierwszego gola dla Astry zdobył Krystian Sikora (wychowanek Ostrovii) już w 6 minucie, kiedy to bez problemu ograł ostrowskich obrońców i uderzeniem przy słupku pokonał Macieja Zdrojewskiego. Minutę później w polu karnym Astry Robert Szewczyk sfaulował Pawła Malczyka i kaliski sędzia Piotr Marucha podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą wykorzystał Tomasz Adamiak. W następnych minutach nadal atakowali goście, w 11 min. Sikora trafił w mur z rzutu wolnego, potem uderzył bardzo mocno, ale minimalnie chybił.
Po przerwie Sikora potrzebował trzy minuty aby zdobyć drugiego gola. Tym razem napastnik Astry potężnie uderzył z rzutu wolnego z ponad 20 metrów, a piłka trafiła w samo okienko. Bramkarz gospodarzy był bez szans. Goście prowadzili 2:1 i nadal szukali okazji bramkowych. W 64 min. rzut wolny wykonywał Sikora, ale tym razem strzelił ponad bramką. W 64 min. na boisko wszedł Tomasz Adamczyk, który 11 minut później wyskoczył do dośrodkowania z prawej strony boiska i główka zdobył wyrównujacego gola dla Ostrovii. W 82 min. Damian Danilczyk minimalnie strzelił nad poprzeczką. W końcówce meczu znów okazję bramkową miał Sikora, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce.