45827959
grafika
Zwycięzcy z Ósemki

18 stycznia br. Szkoła Podstawowa nr 8 i UKS Polon Krotoszyn zorganizowali Noworoczny Turniej o Puchar Burmistrza Krotoszyna w Minisiatkówce Chłopców.

Do udziału w turnieju zgłosiły się zespoły: UKS Dwójka Milicz, SP 7 Krotoszyn, SP 18 Kalisz, UKS Piast Krotoszyn oraz gospodarze turnieju uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8. W zawodach wzięło udział łącznie 12 drużyn chłopców z rocznika 2003 i młodszych.

Uczestników podzielono na dwie grupy i grano jeden set do 25 punktów. W wyniku eliminacji w grupach wyłoniono zespoły, które trafiły do półfinału. Zwycięzcy tych spotkań spotkali się w finale. Drużyna gospodarzy przebrnęła przez eliminacje bez straty seta i w półfinale spotkała się z 18 Kalisz II wygrywając do 17. W finale zawodnicy Ósemki spotkali się z zespołem UKS Dwójka Milicz i zwyciężyli 25-16. Miejsce trzecie zajęła drużyna SP 18 Kalisz I.

Podczas turnieju przyznano nagroduy indywidualne. MVP turnieju (z ang. Most Valuable Player — Najbardziej Wartościowy Gracz) został uczeń SP 8 – Adam Marszałek. Wyróżnienia otrzymali także Kacper Podsadny z SP 8 Krotoszyn , Igor Tysiak z SP 7 i Wojtek Wałęsiak z UKS Piast Krotoszyn. Najmłodszym zawodnikiem zawodów był Igor Tysiak z SP 7.

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.