45822886
grafika
Biegacze KS Krotosz w Sierakowie i Wolsztynie

31 maja biegacze z KS Krotosz wzięli udział w JBL Triathlon Sieraków

W ciągu trzech lat impreza urosła do rangi kultowej, czego dowodem były pełne listy – 1600 zawodników na obu dystansach. Impreza zainaugurowała największy w Polsce cykl 7 imprez triathlonowych - ENEA Tri Tour.

W sobotę 31 maja rozegrano pierwszy etap zawodów, czyli dystans długi. Zawodnicy mieli do pokonania 1900 m na trasie pływackiej, 90 km na trasie rowerowej oraz 21,1 km na trasie biegowej.

Zwycięzcą tej konkurencji został Kacper Adam z łącznym czasem 4:07:37 natomiast Damian Witkowski reprezentujący KS KROTOSZ Krotoszyn ukończył zawody zajmując 244 miejsce z czasem 5:31:20. To drugie tego typu zawody na koncie naszego zawodnika. Damian dystans półmaraton (21,1km) pokonał na 70 miejscu. Uzyskany wynik tym bardziej cieszy iż trasa należała do bardzo ciężkich patrząc pod kątem rozgrywanych imprez Triathlonowych w Polsce. Gratulujemy :)

1 czerwca krotoszynianie wystartowali w III Wolsztyńskiej Dziesiątce. W biegu ulicami Wolsztyna wzięło udział ponad tysiąc zawodników z całej Polski. Swoją znakomitą formę potwierdził Czesław Sienkiewicz z KS Krotosz, który z czasem 38:22 zajął 22 miejsce i pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Pierwszym zawodnikiem krotoszyńskiego klubu okazał się Bartosz Jarysz  który uzyskał czas 38:21 dający mu 21 miejsce.

Więcej na ten temat - na stronie KS Krotosz (tutaj)

* Sekcja Biegów Długodystansowych (kliknij)

ikona daty04-06-2014, 09:05 ikona autorammc ikona wyświetleń2510