baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
„Noc Muzeów”
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja24-05-2018 08:45
ikona autorRedaktor Muzeum
ikona ilości zdjęć20
„Noc Muzeów 2018” – relacja i wyniki konkursu

 

W sobotę 19 maja po raz siódmy krotoszyńskie Muzeum Regionalne włączyło się w międzynarodową akcję pt. „Noc Muzeów”. Współorganizatorem tegorocznego wydarzenia był Urząd Miejski w Krotoszynie.

 

Pierwsi zwiedzający pojawili się tuż przed 19.00. Obok tradycyjnego zwiedzania ekspozycji stałej, można było obejrzeć wystawę czasową pod tytułem „Powstanie Wielkopolskie na ziemi krotoszyńskiej” oraz zeszłoroczną ekspozycję planszową na temat 60-lecia krotoszyńskiego Muzeum Regionalnego. Ponadto tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyła premiera książki pod tytułem „Legendy i podania Ziemi Krotoszyńskiej” – długo oczekiwanej, najnowszej edycji krotoszyńskich legend, zapowiedzianych podczas zeszłorocznej wystawy plenerowej.

 

Można było również obejrzeć film pt. „Muzeum Utracone”. Ta prezentowana co rok animacja, ukazuje odzyskane i zaginione dobra Kultury Polskiej. Film przygotowuje Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego celem jest popularyzująca wiedzy na temat utraconego dóbr kultury i szukanie możliwości dotarcia do zaginionych, szczególnie w okresie II wojny światowej, obiektów. Tegoroczna animacja opowiadała m. in. o warszawskich Łazienkach, a jeśli ktoś jej nie obejrzał, to może znaleźć ją tutaj.

 

W „Noc Muzeów” włączyła się również Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, która udostępniła wystawę czasową podtytułem „Empatia”, przygotowaną w ramach festiwalu „Simchat Chajim”.

 

Licznie przybyli goście mieli już po raz trzeci okazję wzięcia udziału w grze pod tytułem „Zagadki Muzealne”. Tym razem zabawa polegała na odnajdowaniu i liczeniu słowiańskich stworków, które podczas przygotowywania najnowszej edycji legend wymknęły się i rozpierzchły po całym muzeum. Pobrano 111 ulotek z grą, z których do urny trafiło 95. Spośród aż 31 prawnych odpowiedzi rozlosowaliśmy nagrody dla 8 osób. Fundatorami upominków jest Muzeum Regionalne i Urząd Miejski w Krotoszynie (nagrody można odebrać w muzeum w godzinach otwarcia).

 

Lista laureatów:

-        Dariusz Chudy

-        Piotr Czajka

-        Amelia Karolak

-        Barbara Krajka

-        Grzegorz Pawlik

-        Łukasz Wygralak

-        Patryk Wygralak

-        Artur Zieliński


Dziękujemy wszystkim, którzy tego wieczora zdecydowali się odwiedzić nasze Muzeum. Gratulujemy spostrzegawczości tym, którzy zdecydowali się wziąć udział w naszej zabawie – szczególnie laureatom.

 

Do zobaczenia za rok!

ikona daty24-05-2018, 09:24 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń2437
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt