W sobotę 23 września rozpoczął się sezon siatkarskich rozgrywek o mistrzostwo wielkopolski Młodziczek w piłce siatkowej. Nasz zespół przystąpił do rozgrywek w szóstej grupie. Naszymi rywalkami w pierwszej rundzie będą: MKS Trzcianka, GKS Sompolno oraz Olimp Września. Przed nami cztery turnieje, dwa najlepsze zespoły będą grały o najwyższe miejsca.

Pierwszy turniej odbył się w odległej o ponad 200 kilometrów Trzciance. Zawodniczki UKS „Trójki” rozpoczęły rywalizację od spotkania z GKS Sompolno. Spotkanie rozpoczęło od Naszej przewagi (7:0) a set zakończył się wynikiem 25:18. To mocno rozluźniło dziewczyny i w konsekwencji przegraliśmy drugiego seta 24:26. W tie-break’u nie pozostawiliśmy złudzeń, który zespół zasługuje na zwycięstwo i pokonaliśmy rywalki 15:10.

Drugie spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Niestety z powodu kontuzji straciliśmy libero i musieliśmy radzić sobie bez Wiktorii. Z początku nie mogliśmy poradzić sobie z zagrywkami przeciwniczek, ale z upływem czasu szło nam coraz lepiej. Set mimo tego, że przez większość czasu goniliśmy, zakończył się naszą wygraną 26:24. Niestety nie udało się tego zrobić w drugim starciu. Zagrywki przeciwniczek i mocne ataki skrzydłowych wchodziły w boisko, brak libero był bardzo widoczny – przegraliśmy seta 13:25. Rozstrzygający set to również przewaga zawodniczek z Trzcianki i niestety przyszła porażka 8:15.

Obecnie zajmujemy drugie miejsce w tabeli, gdyż zespół z Wrześni przystąpi do rozgrywek za tydzień.

Kolejny turniej odbędzie się w Krotoszynie, na Naszej Szkolnej Sali gimnastycznej. Rozpoczynamy o godzinie 10:00. Wszystkich chętnych do kibicowania serdecznie zapraszamy.

Projekt UKS „Trójka” Krotoszyn jest współfinansowany z funduszy Miasta i Gminy Krotoszyn.