45827322
Łukasz i Sebastian Mistrzami Europy (fot.)

W dniach od 11 do 14 sierpnia w Wilnie na Litwie odbyły się Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej do lat 18. W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy UKS Polon Krotoszyn Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie.

Po sukcesach na arenie krajowej liczyliśmy na dobry występ w tych mistrzostwach. W pierwszym dniu Łukasz i Sebastian wygrali z parą z Austrii i Izraela po 2-0. W ostatnim meczu grupowym wygrali również 2-0 z zawodnikami z Hiszpanii. W kolejnych dwóch rundach zwyciężyli najpierw z drużyną Czech, a potem z Austriakami także po 2-0. W ćwierćfinale spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Polski z parą Bryl-Malec. Po trudnym pojedynku wygrali 2-1 (21-11, 19-21, 20-18) i awansowali do półfinału. W ostatnim dniu mistrzostw musieli zmierzyć się z parą z Niemiec Betzien-Karpa . Ten pojedynek nie zaczął się dla nich pomyślnie, gdyż pierwszego seta przegrali do 18. W następnym nie dali już szans rywalom i wygrali do 13. O awansie do finału decydował tie-break, w którym Łukasz i Sebastian od początku narzucili swój styl gry wygrywając w stosunku 15-5. Krotoszynianie w finale spotkali się z parą z Rosji Kirienko-Uraikin. Zawodnicy UKS Polon Krotoszyn wyszli do tego pojedynku bardzo skoncentrowani. Było to widoczne w pierwszym secie, gdyż wygrali go do 14. Drugi set był bardziej wyrównany, ale przewagi jaką wypracowali na początku seta nie oddali do końca i wygrali w stosunku 21-18, zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Europy do lat 18.