Był taki wrzesień – jest taki wrzesień …

Dodane przez: admin Data: Październik, 08 2018

Trzeciego września społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny. Jak co roku inaugurację poprzedziła msza święta, a następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na salę gimnastyczną, by wziąć udział w akademii przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Słowa Był taki wrzesień – jest taki wrzesień stanowiły myśl przewodnią uroczystości. Witając nowy rok szkolny 2018/2019 wszyscy mieliśmy jeszcze w głowach wakacyjne wspomnienia i przepełnione słońcem dni. Mimo tego, z radością przywitaliśmy znajome twarze i posłuchaliśmy o szkolnych planach na najbliższe miesiące. W historii naszego kraju był jednak taki wrzesień, w którym szkoły nie doczekały się uczniów…1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa – hitlerowskie Niemcy wtargnęły na polskie ziemie. Uczniowie zamiast szkolnych dzwonków usłyszeli huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Podczas uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny wspólnie złożyliśmy hołd Polakom, którzy poświęcili swoje życie, by walczyć za ojczyznę. Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, by zapoznać się z planem lekcji. Wtedy jedno stało się nieuniknione – już wkrótce zabrzmi pierwszy dzwonek i zacznie się intensywna nauka i praca w nowym roku szkolnym.

Laureaci dwóch konkursów wojewódzkich –sukces uczniów z Benic!

Dodane przez: admin Data: Czerwiec, 16 2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach pod opieką pań Marzeny Karwik i Agaty Ziembińskiej wzięli udział w wojewódzkim projekcie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. W szranki stanęło ponad 30 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W ramach projektu policyjny profilaktyk wraz z przedstawicielami Banku Zachodniego WBK przeprowadzili z uczniami klasy IIszkoły podstawowej pogadankę na temat elementarnych zasad bezpieczeństwa. Na etapie powiatowym dzieci miały wykonać plakat, przedstawiający zasady omówione na zajęciach. Spośród trzech szkół powiatu krotoszyńskiego, które wzięły udział w projekcie, praca plastyczna uczniów z Benic została oceniona najwyżej – zdobyła I miejsce w powiecie i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Do laureatów etapu powiatowego organizatorzy skierowali kolejny konkurs, tym razem na spot multimedialny poświecony bezpieczeństwu. W dniu 8 czerwca w poznańskim Multikinie, podczas uroczystej gali, odbyło się podsumowanie obu konkursów i wręczenie nagród laureatom. Radość uczniów z Benic nie mała granic, kiedy okazało się, że zdobyli  I miejsce w województwie w konkursie na plakat.  Okazało się jednak, że to nie koniec sukcesów, bowiem również w konkursie na spot młodzi beniczanie okazali się bezkonkurencyjni w Wielkopolsce. Zdobyli kolejne I miejsce. Dumni i szczęśliwi mogli obejrzeć swój spot i plakat na kinowym ekranie, czego na pewno długo nie zapomną. Każdy z uczniów wrócił do domu z nagrodą indywidualną, a szkoła wzbogaciła się o dwa tablety i dwie pary okularów wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie wygrali także jednodniową wycieczkę do centrali BZ WBK w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej wycieczki! 

XIV Festyn Rodzinny w Benicach …

Dodane przez: admin Data: Czerwiec, 16 2018

W niedzielę, 10 czerwca w Benicach odbył się  XIV Festyn Rodzinny zorganizowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczestnicy rodzinnego spotkania obejrzeli układy taneczne i inscenizacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli – „Rodzina na dobre i na złe” oraz „Królewna Śnieżka”. Nie zabrakło również piosenek w języku polskim, niemieckim i angielskim. Atrakcją festynu okazał się pokaz tańca zespołu „Temperature”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się znakowanie rowerów przez policjantów oraz pokazy doświadczeń. Nie obyło się także bez  konkurencji sportowych, w których brali udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Uczestnicy festynu mogli również dokonać pomiaru cukru we krwi, ciśnienia, wagi ciała oraz uzyskać fachowych porad dotyczących zdrowia. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje – zabawy z animatorem, bańki mydlane. Moc wrażeń dostarczyła wszystkim loteria fantowa. Tego popołudnia można było zjeść kiełbasę z grilla, grochówkę oraz liczne smakołyki. Wszystkiego dopełniły słoneczna aura i uśmiech na twarzach gości benickiej szkoły. Organizatorzy festynu składają podziękowania wszystkim sponsorom, którzy – jak zwykle – nie zawiedli i wsparli jego przygotowanie.

„Noc Bibliotek” w Benicach …

Dodane przez: admin Data: Czerwiec, 16 2018

8 czerwca w Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Benicach obfitował w wiele działań promujących czytanie i biblioteki. W tym dniu biblioteka szkolna oraz Filia nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Benicach zjednoczyły siły i czekały na czytelników z mnóstwem atrakcji. O godzinie 10.00 uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. W godzinach wieczornych zaś uczniowie klasy V, VI szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych przystąpili z wielkim entuzjazmem do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” organizowanej przez CEO. W akcji wzięły udział 1874 biblioteki! W związku ze  100-leciem Niepodległej tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Uczniowie zaopatrzeni w materace, śpiwory i dobre humory przybyli na „nocne” spotkanie z książką. Podczas tej wyjątkowej nocy czekały na nich liczne czytelnicze atrakcje. Jedną z nich była gra terenowa związana z literaturą, zwłaszcza literaturą polską. Na uczniów czekała także mobilna biblioteka – wózek z pobliskiego marketu wyposażony w nowości czytelnicze. Uczniowie, jeżdżąc wózkiem, promowali książki oraz rozdawali kolorowe karteczki z cytatami z literatury polskiej. Nasz wózek wzbudził zainteresowanie, stał się środkiem do dialogu z czytelnikiem. Tej wyjątkowej nocy – na specjalne zaproszenie – do naszej szkoły przybyła emerytowana bibliotekarka pani Krystyna Kordus, która opowiedziała uczniom, jakie książki czytała młodzież przed wielu laty i jak dawniej funkcjonowała biblioteka. Podkreślała także znaczenie książki we współczesnym świecie. Głos zabrali również uczniowie, którzy wypowiadali się na temat swoich zainteresowań czytelniczych. Podczas spotkania uczniowie otrzymali materiały promocyjno-edukacyjne programu – naklejki oraz zakładki. Rozstrzygnięto również konkurs czytelniczy „Czytanie bez granic”. Kolejną atrakcją dla uczniów okazało się zapisywanie kolorowymi flamastrami na koszulkach cytatów zaczerpniętych z kart literatury. Akcja nad ranem dobiegła końca. Z pewnością uczniowie naszej szkoły śnili tej nocy o książkach, które jeszcze na nich czekają. Jesteśmy przekonani, że nasze czytelnicze pomysły sprawią, że uczniowie z przyjemnością będą przekraczać progi bibliotek …

Pokazaliśmy, że czytamy!

Dodane przez: admin Data: Czerwiec, 16 2018

8 czerwca  o godzinie 10.00 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II uczestniczyli –  kolejny już raz- w ogólnopolskiej akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.  Akcja miała przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi na spadek czytelnictwa, popularyzowanie czytania książek wśród uczniów, rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych,  promocję bibliotek oraz podkreślanie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej.  Akcję pobicia  rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu przygotowały biblioteka szkolna oraz Filia nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Benicach. Już od samego rana panie bibliotekarki  miały ręce pełne pracy – wypożyczały uczniom oraz nauczycielom  różnorodne książki. Specjalnie na ten dzień przygotowano mobilną bibliotekę – wypożyczono wózek z pobliskiego marketu, który wypełniono po brzegi nowościami czytelniczymi. Uczniowie, jeżdżąc wózkiem po szkole, zachęcali wszystkich do odwiedzenia biblioteki oraz do czytania książek. O wyznaczonej godzinie wszyscy zebrali się na boisku przed muralem  patrona – Jana Pawła II, by przeczytać wybrane fragmenty książek. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej niezwykłej akcji masowego publicznego czytania. Mamy nadzieję, że rekord Polski z roku 2017 zostanie pobity!

Zespół Szkół‚ w Benicach 2011