Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dodane przez: admin Data: Październik, 23 2018

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest w naszej szkole wielkim  wydarzeniem.  W czasie przygotowań do obchodów  uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia, by 28 września 2018r. stanąć w szranki z tabliczką mnożenia. Wszyscy uczniowie, jak co roku, podeszli do „egzaminu” z tabliczki mnożenia. Tym, którym udało się go zdać, otrzymali certyfikat, list gratulacyjny, order „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA” oraz balon i słodki upominek. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy VII – najpierw sami przystąpili do egzaminu, później zaś egzaminowali swoje koleżanki i swoich kolegów. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na stałe zagościł w naszej szkole, wszyscy z niecierpliwością czekamy, by móc zmierzyć się z tabliczką mnożenia już za rok!

Gdzie te chłopy? W Benicach!

Dodane przez: admin Data: Październik, 10 2018

26 września, z okazji zbliżającego się Dnia Chłopca, członkinie Samorządu Uczniowskiego, pod przewodnictwem Michaliny Tomczyk i Aleksandry Bielarz, przygotowały niespodziankę dla swoich kolegów. W tajemnicy przed chłopakami przeprowadziły tajne wybory misterów szkoły. W wyborach (nieświadomie) startowali wszyscy chłopcy z klas IV-IIIg, a w głosowaniu uczestniczyły wszystkie dziewczyny i panie nauczycielki. Misterów można było typować w sześciu kategoriach, wypełniając specjalnie przygotowane ankiety. Wyniki prezentują się następująco:

ZAWSZE POMOCNY: Mateusz Kościółek

NAJWIĘKSZY GENTLEMAN: Mateusz Kościołek, Adrian Jakubek

NAJLEPIEJ UBRANY, ŚWIETNIE WYCZESANY: Fryderyk Nabzdyk

MĄDRA GŁOWA, SUPER PAMIĘĆ: Mateusz Kościółek, Kamil Łagoda

MISTRZ ŻARTÓW I DOWCIPÓW: Bartłomiej Marszałek

NAJSZYBSZY, NAJZWINNIEJSZY: Szymon Szkudlarek, Kacper Klonowski, Fryderyk Nabzdyk

 

Zwycięzcy, ku ich wielkiemu zaskoczeniu, zostali uhonorowani na dużej przerwie dyplomami, szarfami i słodkimi niespodziankami.

Akcja – Segregacja!

Dodane przez: admin Data: Październik, 10 2018

W czwartek  20. września uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli  w jubileuszowej 25. edycji ogólnokrajowej, proekologicznej akcji Sprzątania Świata organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Hasło przewodnie marszu po czystość  brzmiało Akcja – segregacja! 2 razy więcej, 2 razy czyściej. Celem  tegorocznej edycji było  m.in.: wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Organizatorzy akcji dążą w ten sposób do lepszego wykorzystania zasobów, które są przez nas „zamrażane” w odpadach i niepoddane recyklingowi tracą swój potencjał. W związku z tym dzieci i młodzież  naszej szkoły pod kierunkiem pani Renaty Gut przygotowały tematyczną gazetkę propagującą segregacje odpadów. Następnie wyposażeni w rękawice i worki wyruszyli w teren gdzie zbierali pozostawione śmieci. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, czemu sprzyjała piękna słoneczna pogoda. Ponownie  udowodniliśmy, że potrafimy wspólnie zorganizować się w pracy na rzecz Matki Natury. Koordynatorzy przedsięwzięcia dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych ekologicznych programach.

Lekcja demokracji w praktyce

Dodane przez: admin Data: Październik, 10 2018

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach brali udział w programie prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła demokracji. Jego głównym założeniem było rozwijanie i wspieranie samorządności wśród społeczności uczniowskiej.

W programie CEO wyodrębniono 7 obszarów funkcjonowania szkoły, a w każdym z nich przygotowano propozycje wyzwań, poprzez które placówka miała się zmienić na lepsze. Uczniowie podejmowali je regularnie przez cały rok szkolny. Rozpoczęto tradycyjnie – od wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci prowadzili swoje kampanie wyborcze przygotowując plakaty i tworząc propozycje przedsięwzięć uczniowskich na rok szkolny 2017/2018. Każdy z uczniów, po okazaniu legitymacji szkolnej, mógł udać się do lokalu wyborczego i zagłosować.

Nowo wybrany Samorząd wziął udział w kilku spotkaniach z panią Dyrektor – Sabiną Rybakowską. Uczniowie, z pomocą opiekunek, przygotowali nowy Regulamin Samorządu Uczniowskiego i brali czynny udział w opracowywaniu statutu szkoły. Przez cały rok dbali o przepływ informacji przygotowując regularnie tablice ogłoszeń i wypowiadali się na temat szkolnego budżetu. Największym wyzwaniem było samodzielne zaplanowanie i przeprowadzenie od początku do końca jednego przedsięwzięcia – uczniowie zdecydowali, że będzie to zabawa tematyczna pod hasłem Imieniny Andrzeja. W ramach programu szkoła demokracji Samorząd Uczniowski wyszedł naprzeciw społeczności lokalnej i przygotował występ pt. Z wizytą w Narnii. Z kolei inne wyzwanie zaowocowało otwarciem klasy Arte – miejsca poświęconego sztuce.

Zwieńczeniem działań w ramach Szkoły demokracji było zorganizowanie debaty dla najstarszych uczniów dotyczącej motywacji do nauki. Po wykonaniu wszystkich działań jedno stało się jasne – program Szkoła demokracji będzie wyznaczał kierunek działań także w kolejnym roku szkolnym. To była niezapomniana lekcja samorządności, która pokazała, że uczniowie także (a może przede wszystkim?) mogą mieć realny wpływ na funkcjonowanie szkoły.

 

Narodowe Czytanie w Benicach …

Dodane przez: admin Data: Październik, 08 2018

Wszystko to, co kłębiło się wówczas w duszach Polaków, odnajdujemy w tej książce – testamencie, apologii i przestrodze, którą u schyłku swego życia Żeromski pozostawił  

 II Rzeczypospolitej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

                                         Andrzej Duda

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP już od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Nasza szkoła tradycyjnie już włączyła się w tę akcję. W tym roku lekturą była ostatnia powieść wybitnego twórcy – Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Tegoroczna akcja miała na celu promocję czytelnictwa, ale przede wszystkim stała się dla społeczności szkolnej formą uczczenia jubileuszowego roku – roku świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą.

6 września  biblioteka szkolna wraz z filią nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej włączyły się do wspólnego czytania fragmentów powieści.
Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty inicjujące akcję Narodowego Czytania.                Nie zabrakło również w tym dniu historycznego słowa o niezwykle trudnej, naznaczonej cierpieniem i odwagą,  drodze wiodącej Polaków do niepodległości. W akcji wzięły udział klasy IV-VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Z okazji Narodowego Czytania, Kancelaria Prezydenta przygotowała specjalną pieczęć okolicznościową. Każdy uczestnik akcji zdobył pamiątkowy stempel  z logo Narodowego Czytania.

Zespół Szkół‚ w Benicach 2011