DOKUMENTY WNIOSKI

SPOTKANIA Z RODZICAMI

DNI WOLNE

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

REKRUTACJA

50 - LECIE SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

NASZ PATRON

HYMN

INTEGRACJA

PLAN SP

PLAN GIM

ZREALIZOWANE PROJEKTY

PRACOWNICY

KONKURSY

SPORT

SAMORZĄD

GABINET PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNY

ZERÓWKA

KLASY I-III SP

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

KONKURS MOJA KSIĄŻKA

KÓŁKA

SZKOŁA PARTNERSKA

KONTAKT

~~~~~~~~~~~~~

linki:

www.krotoszyn.pl

www.eduscience.pl

www.instaling.pl

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MIKOŁAJKI Z PARTNERSKĄ SZKOŁĄ

6 grudnia 2018 w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki, w ramach których połączyliśmy się z nasza szkołą partnerską w Dierdorfie. Uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej zaprezentowali taniec i piosenkę świąteczną. Bardzo cieszyliśmy się, że mogliśmy połączyć się z naszą  partnerską szkołą na żywo.  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MIKOŁAJKOWE ŚPIEWANIE

 11 grudnia 2018r w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs piosenki "Mikołajkowe śpiewanie". W konkursie uczestniczyło 13 wykonawców z klas I-III. Występy solistów oceniało jury w składzie: Mirosława Paździoch-nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Kuba Leciej - muzyk Szkoła ROCKA, Michał Chwaliński- nauczyciel, muzyk zespołu NIEPOKORNI. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

 I miejsce: Julita Nowacka z kl. III SP Orpiszew

 II miejsce: Iga Wojciechowska z kl. II SP 5 Krotoszyn

 III miejsce: Antonina Koniecpolska z kl. II SP 7 Krotoszyn oraz Pola Jędrzejak z kl. I SP 8 Krotoszyn

 Wyróżnienie: Michalina Jankowska z kl. III, Wiktoria Krakowska z kl. II, Maria Szubert z kl. II SP Świnków

 Wszyscy wokaliści uczestniczący w konkursie otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki. Natomiast zdobywcy I, II  miejsca oraz wyróżnienia dodatkowo otrzymali bony upominkowe Szkoły ROCKA - lekcje gry na instrumencie oraz nagranie piosenki. Konkurs przygotowały ; Małgorzata Wałęsiak, Barbara Zięba, Magdalena Świca, Monika Nalewajko. Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Krotoszynie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Parcelkach.
  

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jarmark Bożonarodzeniowy

    6 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się po raz drugi Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego można było zakupić stroiki świąteczne, stajenki betlejemskie a także skorzystać ze słodkich pyszności przygotowanych w świetlicy szkolnej. Wspólnie skleiliśmy 230m łańcucha choinkowego.

Dzięki Państwa hojności, zebrana została kwota 4027zł, która wesprze letni obóz rehabilitacyjno- sportowy dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy !

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

 W dniu 3 grudnia w  uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. "Bawmy się razem" - to hasło przewodnie tego dnia. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy: przedstawicieli władz miasta, dyrektorów placówek oświatowych, dzieci z przedszkoli: "Kubuś", "Maciuś", "Smerfuś". Odwiedziła nas także klasa integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Główną atrakcją był występ grupy cyrkowej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Borzęciczkach. Po występach przedszkolaków i "pierwszaków" na wszystkich czekał słodki poczęstunek, zajęcia sportowe oraz plastyczne.

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

NA 100 LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - HISTORIA W KOLORACH

  Klasy 0-III naszej szkoły wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Historia w kolorach”. To projekt edukacyjny IPN skierowany do najmłodszych odbiorców historii najnowszej. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu. A oto dzieła naszych małych patriotów!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"CHROŃMY LAS" NA MEDAL

21 listopada odbył się konkurs "Chrońmy las".

Uczniowie z klasy VIa w składzie: Lidia Gruszka, Anna Wawrzyniak i Maciej Żurawski zajęli
III miejsce.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WSPÓLNE ŚPIEWANIE

HYMNU PAŃSTWOWEGO

W piątek 9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się apel, na którym chór szkolny "GAMA+" wraz z całą społecznością szkolną odśpiewał cztery zwrotki hymnu państwowego. Oprócz hymnu zabrzmiały również pieśni patriotyczne.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

12 października 2018 roku pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do braci uczniowskiej naszej szkoły. Świadkami tego wydarzenia byli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, nauczyciele ora koledzy i koleżanki. Każdy nowy uczeń zaprezentował swoje zdolności artystyczne oraz otrzymał pamiątkę z tego ważnego wydarzenia.

Wszystkim pierwszakom życzymy radosnych dni w szkole i sukcesów w nauce!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Dierdorfie

W związku z realizowanym przedsięwzięciem naszej szkoły pt. „Chodź, pokażę Ci moje miasto” – projektem współfinansowanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +, nauczyciele udali się do szkoły partnerskiej w Niemczech. Celem spotkania było poznanie nauczycieli niemieckich zaangażowanych w projekt. Podczas wizyty ustalono wspólny harmonogram działań związanych z realizacją projektu; podjęto kluczowe decyzje. Uczestnicy mieli również okazję do obserwacji zajęć z użyciem tabletów, bliższego zapoznania się z historią i specyfiką szkoły. Nauczyciele polscy i niemieccy uczestniczyli wspólnie w konferencji poświęconej tematyce eTwinningu –platformy służącej do rozwoju komunikacji w ramach  projektu.

Kolejne spotkanie w ramach projektu zostało zaplanowane na luty 2019r.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"5 porcji zdrowia w szkole" - program edukacyjny

W miesiącu wrześniu oraz październiku 2018 roku klasa IIIa wzięła udział w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,5 porcji zdrowia w szkole". Podczas zajęć poszerzyliśmy wiedzę o prawidłowym żywieniu oraz utrwaliliśmy informacje o roli warzyw, owoców i soków w prawidłowej diecie.

Na zakończenie zajęć wzięliśmy udział w ,,Owocowo-warzywnym quizie", który pobudził nasz zmysł, węch i smak. Podczas pracy zespołowej stworzyliśmy plakat konkursowy. 

Zapamiętaj: ,,Warzywa i owoce mają nieziemskie moce!!!":)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

28 września 2018 po raz kolejny w naszej szkole odbył się

Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Podczas VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zostały przeprowadzone w naszej szkole konkursy. Chętni uczniowie z klas czwartych szkoły podstawowej mogli wziąć  udział w „Matematycznych spacerach”. W salach lekcyjnych już od poniedziałku 24 września zostały ukryte karteczki z działaniami dotyczącymi tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy najszybciej odnaleźli wszystkie działania to:  Klaudia S., Vivien S., Antosia J. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej brali udział w „Tabliczkowych uzupełniankach”. Zwycięzcami wśród uczniów czwartych zostali: Jakub Ch., Aleksander R., Filip R. Zwycięzcami wśród uczniów klas piątych zostali: Marcin K., Oliwier M., Artur W. A zwycięzcy klas szóstych to: Julia D. oraz Maciej Ż.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU 

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana  został zrealizowany projekt pt. „100 km na 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Uczniowie szkoły, absolwenci, rodzice i nauczyciele przebiegli 436 km. Projekt został połączony z rajdem rowerowym zorganizowanym przez Radę Osiedla nr 4 na Parcelkach. Część pokonanych kilometrów została przekazana na akcję „Pomoc mierzona kilometrami

więcej zdjęć

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Bałtyk 2018

W dniach 19.07.2018 – 26.07.2018 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie przebywały na obozie rehabilitacyjno – wypoczynkowym w Trójmieście. Podczas pobytu zażywały kąpieli wodnych i słonecznych, gdyż pogoda dopisywała. Ponadto zobaczyły Toruń, gdzie miały okazję piec pierniki i obejrzeć pokaz w planetarium. Zwiedziły również Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku na Kaszubach. W Gdyni miały okazję spacerować Skwerem Kościuszki, podziwiać Dar Pomorza i zwiedzić okręt wojenny ORP Błyskawica. W Redzie pływały z rekinami w Aquaparku, w Gdańsku wysłuchały koncertu organowego w Archikatedrze Gdańskiej, w dzielnicy Oliwa, spacerowały Długim Targiem, zobaczyły Złotą Bramę, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Zieloną Bramę i zwiedziły Kościół Mariacki. W Sopocia miały okazje spacerować na MOLO i słynnym „Monciakiem”. Były również w Latarni Morskiej na przylądku Rozewie i na plaży w Jastrzębiej Górze. Wizytę na Westerplatte zakończył rejsem do Gdańska. Uczniowie zwiedzili także zamek w Malborku oraz uczestniczyli w imprezie „Oblężenie Malborka”.

Wypoczęte i pełne wrażeń wróciły do Krotoszyna.

Obóz odbył się dzięki pomocy finansowej Burmistrza Krotoszyna i Wojewody Wielkopolskiego.

Specjalne podziękowania za pomoc i obsługę kierujemy do firmy „KRUK TRAVEL” ze Zdun.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wyglądało groźnie…

 

            W czwartek 14 czerwca uczniowie klas IVB, IVD i VB byli świadkami akcji ratunkowej przeprowadzonej przy ulicy Towarowej. Mogliśmy obejrzeć działania jednostek Straży Pożarnej, Zespołów Ratownictwa Medycznego i policji, które interweniowały po zderzeniu busa z drezyną na bocznicy kolejowej. Skoordynowanie akcji jest niezwykle  trudne, byliśmy pod wrażeniem kolejności podejmowanych czynności, których celem było udzielanie pomocy uczestnikom wypadku.

            Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb ratunkowych i nikomu nic się nie stało, ale        wyobraźnia powinna podpowiadać rozsądek każdemu użytkownikowi ruchu drogowego, zwłaszcza młodym ludziom, którzy poruszają się rowerami czy motorowerami po drogach.

Niech tej wyobraźni nie zabraknie również podczas zbliżających się wakacji, żebyśmy wszyscy pełni zdrowia, szczęśliwie wrócili do szkoły we wrześniu.

                                                                                                                   Danuta Malińska

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DZIEŃ DZIECKA  Z LIONS CLUB

 

 

W sobotę 2 czerwca, na terenie Strzelnicy Bractwa Kurkowego, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Lions Club Krotoszyn dla dzieci i młodzieży ze szkół prowadzących oddziały integracyjne, specjalnych oraz ośrodków szkolno – wychowawczych powiatu krotoszyńskiego. Zaproszenie przyjęło również piętnaścioro młodych ludzi z naszej placówki. W przyjaznej, radosnej atmosferze czerwcowego pikniku spędziliśmy miło czas. Czekało na nas sporo atrakcji, m.in. pląsy i zabawy ruchowe prowadzone przez sympatyczną animatorkę czy puszczanie mega dużych baniek mydlanych, które każdemu sprawiają frajdę, nie tylko dzieciom. Po każdej zabawie dzieci otrzymywały upominki w postaci zabawek, słodyczy, czasopism lub innych kolorowych gadżetów.

Rodzice, którzy towarzyszyli milusińskim, przymknęli w tym dniu oko na objadanie się słodkościami, lodami, popcornem czy też kiełbaskami z grilla. Uśmiechom, rozmowom, ganianiu na świeżym powietrzu nie było końca, co pokazuje, że dzieci nie muszą każdej wolnej chwili spędzać przed komputerem czy ze smartfonem w rękach.

Bardzo dziękujemy Lions Club Krotoszyn za zaproszenie, wspomnienie wspólnie spędzonego czasu zostanie z nami na długo.

                                                                                                                Danuta Malińska

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z Gimnazjum nr 3 na Mistrzostwa Świata w Lotach Sterowców

Sebastian Trawiński, uczeń 3c naszego Gimnazjum na początku roku reprezentował barwy Polski na Mistrzostwa Świata w Lotach Sterowców.

Sebastian dzięki pasji swojego wujka Pana Wojtka Bamberskiego pasjonata baloniarstwa, ma okazje do lotów balonem i sterowcem. Jego przygoda jak się okazuje to nie tylko czysta rekreacja ale także okazja do reprezentowania barw Polski na Mistrzostwach Świata. Sebastian w takich zawodach wystartował po raz pierwszy natomiast Pan Wojciech Bamberski regularnie reprezentuje Polskę na zawodach sportowych.

Największym jego sukcesem było zdobycie w Dubaju w 2015r.

1 miejsca na -World Air Games >OLIMPIJSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Warsztaty chemiczne przygotowane przez  pracowników naukowych Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

23 kwietnia uczniowie klas II gimnazjum wraz z nauczycielkami chemii : Aleksandrą Knychałą i Violettą Kowalczyk ,wybrali się na warsztaty chemiczne przygotowane przez  pracowników naukowych Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. więcej

   

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego ,,Na tropie smogu”, który jest realizowany  na podstawie grantu programu ,,Edukacja Inspiracja” Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC.

https://www.efc.edu.pl/pl/programy/edukacja-inspiracja 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ODWIEDZINY W DIERDORFIE

W dniach 28.04.2018 - 03.05.2018  po raz kolejny rodziny ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. H. Jordana  w Krotoszynie przeżyły wspaniałą przygodę w Dierdorfie. Wyjazd ten był również okazją do świętowania 20-lecia współpracy między naszymi szkołami,  zainicjowanej w 1998r. przez ówczesną panią dyrektor Zofię Deckert. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI „ŚWIĄT MAJOWYCH”

Dnia 27 kwietnia 2018 roku odbył się w szkole uroczysty apel z okazji zbliżających się "świąt majowych".  Licznie zgromadzeni uczniowie dowiedzieli się wielu faktów związanych ze Świętem Pracy, Świętem Flagi i Świętem Uchwalenia Konstytucji 3-maja. Mogli też posłuchać patriotycznych wierszy i piosenek. Apel przygotowali: B. Polańska-Wiatr, A. Pruss-Buta, M. Chwaliński, P. Karolczak.

O tym, czym jest dla nich patriotyzm, powiedzieli nasi szkolni mistrzowie i ich trener - C. Grenda.

A zwieńczeniem apelu był najbardziej biało-czerwony wiersz  "Kto ty jesteś" w wykonaniu uczniów klas IVc i IVd.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SIATKARZE SP 7 KROTOSZYN SREBRNYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI ! 

 Reprezentanci SP 7 Krotoszyn zdobyli srebrny medal w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

W dniu 17.04.2018 w Hali sportowo – widowiskowej w Krotoszynie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w siatkówce chłopców. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych zespołów województwa wielkopolskiego w kategorii szkół podstawowych. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

IV Krotoszyńska Noc z Biologią

23 marca  w I Liceum Ogólnokształcącym im.H.Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się IV Krotoszyńska Noc z Biologią, którą przygotowali przeprowadzili pracownicy i studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.  Hasło przewodnie tego wydarzenia ,, Usłysz, zobacz, dotknij, porozmawiaj…” kolejny raz towarzyszyło uczniom naszej szkoły,  którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym  wydarzeniu.

Młodzi biolodzy wzięli udział w interesujących wykładach i warsztatach,  na których zostały przybliżone tajniki wiedzy przyrodniczej: ~Wampiry czy wegetarianie ~ Struktura żeli i żelek- o biopolimerach w praktyce ~ Jaki misio jest, każdy widzi… ~ Co jadano w średniowiecznym Wrocławiu? ~ Czy ryjówka to mysz? ~ Ewolucja- gra czy ślepy los? ~ Zapisane w kościach- co możemy odczytać ze szkieletu? ~ Czołgi współczesnego świata, czyli rzecz o Stefanii

zdjęcia z Nocy z biologią

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PODZIĘKOWANIE

CHCIELIBYŚMY WSZYSTKIM PODZIĘKOWAĆ ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE NA ROWEREK REHABILITACYJNY.

AREK MARSZAŁKIEWICZ Z RODZICAMI.

więcej

A BYŁO TO TAK - ZOBACZ JAK ZEBRANO 6243,10

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

NA TROPIE SMOGU

Uczniowie klas II gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego sprawdzili stan czystości powietrza na Parcelkach. Wyniki prostego eksperymentu z wykorzystaniem odkurzacza, który pracował zaledwie 5 minut są przerażające...

   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PRZYGODA Z CHEMIĄ

31 stycznia i 1 lutego uczniowie z klasy Va oraz II i III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach "Chemia w małej skali", które odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.

Pod okiem pracowników Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, uczniowie samodzielnie wykonali ciekawe doświadczenia chemiczne. w trakcie zajęć otrzymywali wodór i badali jego palność, działali kwasem siarkowym (VI) na sól kuchenną, sprawdzali aktywność metali oraz zdolność pochłaniania wody przez poliakrylan sodu.

Było wybuchowo, kolorowo i zabawnie...

więcej zdjęć

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

NARCIARSKA BIAŁA SZKOŁA

Zgodnie z tradycja już kolejny rok zorganizowaliśmy dla naszych uczniów Narciarską Biała Szkołę. Od 15-19 stycznia gościliśmy na stokach narciarskich Podhala.

Stolica polskich sportów zimowych zapewniła nam wyśmienite warunki narciarskie.

29 uczestników z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum podzielonych na 4 grupy pod okiem opiekunów/instruktorów doskonaliło swe umiejętności narciarskie lub stawiało pierwsze kroki na nartach.

5 dni białego szaleństwa zaowocowało nabytymi umiejętnościami techniki jazdy na nartach, aż 11 uczniów stawiało w tym roku swe pierwsze kroki. Ostatniego dnia wszyscy bez wyjątku cieszyli się jazda na stokach Małego Cichego, w pełni korzystając z nabytych umiejętności podczas szkolenia na białej szkole.

W trakcie białej szkoły był tez czas na regeneracje sił w basenach Term Bukowiny Tatrzańskiej a w drodze powrotnej na lekcję historii w Krakowie.

Tegoroczna Biała Szkoła cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Udział w niej wiązał się ze stosunkowo niedużymi kosztami jej dla uczestników.

Praktycznie połowa realnych kosztów pozyskana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki napisanemu przez nauczycieli naszej szkoły projektowi p.t. „Upowszechnianie sportów zimowych” .

Po raz kolejny naszą inicjatywę wsparł także Bank Spółdzielczy w Krotoszynie.

     

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PODZIĘKOWANIE 

Opiekunowie SK PCK dziękują wszystkim uczniom i przedszkolakom naszej szkoły, którzy wzięli udział w zbiórce monet groszowych w dniach 27.11.2017 do 2.01.2018r.

Celem akcji "Góra grosza" było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Wspólnie zebraliśmy 513,41 zł.

Największą ilość monet w kwocie 118,90 zł. zebrała klasa VIIa.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej chętnych, którzy dołączą do zbiórki. Wspólnie możemy zebrać jeszcze więcej.

Violetta Morawska, Agnieszka Wiertlewska

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PODZIĘKOWANIE 

Wielkoduchy dziękują wszystkim, którzy wsparli świąteczną zbiórkę dla podopiecznych TPD i PCK.

Dzięki Waszemu dobremu sercu na wielu twarzach zagości w te święta uśmiech.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

MŁODZI POECI

We wtorek 5 grudnia 2017 roku w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury odbył się finał konkursu "Jestem stąd!", w którym po eliminacjach szkolnych,  godnie zaprezentowało się czworo uczniów naszej szkoły: Anna Augustyniak, Lena Filipiak, Aleksander Roszczak i Jakub Chytrowski. Dwoje z nich stanęło na podium, bowiem I miejsce zdobyła Ania, a miejsce II Aleksander. Wszystkim gratulujemy, tym bardziej że poziom był wysoki a jury oceniało nie tylko samodzielnie stworzony tekst wiersza, ale i recytacje, zabiegi aktorskie na scenie oraz emocje podczas prezentacji.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Światowy Dzień Walki z AIDS

Pierwszego grudnia w naszej szkole odbyła się uroczystość obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Światowego Dnia Walki z AIDS. "Pod wspólnym niebem" to hasło, które połączyło zaproszonych gości: przedstawicieli władz miasta, dyrektorów placówek oświatowych , dzieci z przedszkoli integracyjnych, przedstawicieli Rady Rodziców i Rady Osiedla oraz naszych absolwentów. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela, przebiegł w naszej szkole jak zwykle, czyli...w tym dniu najważniejsi byli Oni – uczniowie! Ci, którzy dopiero wstąpili w szkolne progi, złożyli uroczyste ślubowanie (relacja niżej). Natomiast czwartoklasiści poddani zostali „próbie” w formie otrzęsin. By móc za aprobatą uczniów wyższych klas, nauczycieli i dyrektora stać się szkolnymi „starszakami”, przeszli srogi test, przygotowany przez Samorząd Szkolny i uczniów najstarszych klas: pokazanie scenki inspirowanej baśnią, wykazanie się znajomością bajkowych bohaterów, rysowanie portretu swojego wychowawcy, pożeranie słodkości z „pączkowej chatki”, aż wreszcie sprawdzian umiejętności pokonywania toru przeszkód. Zadania wykonali w opinii publiczności (wielkie brawa!!!) znakomicie. Ale do zdobycia kompletu punktów potrzebne było, by wychowawcy:

IVa – Joanna Parczyńska,

IVb – Leszek Kaszubowski,

IVc – Alicja Pruss-Buta,

IVd – Beata Polańska-Wiatr

wypili niezwykle „słodki” sok z cytryny. Ci, podobnie jak ich uczniowie, zwycięsko wyszli z tej próby, nie krzywiąc się ani razu. Dyrektor szkoły nie mógł w tych okolicznościach powiedzieć nic innego: „Gratuluję czwartym klasom zdanego  na szóstkę egzaminu”. Piątek trzynastego okazał się więc dniem wielkich wrażeń, dobrej zabawy i świetnie rozpoczętej tradycji dla Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

13 października najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do społeczności szkolnej poprzez uroczyste pasowanie na uczniów klas pierwszych. W pięknym programie artystycznym zaprezentowali się przed rodzicami i starszymi kolegami. Każdy uczeń otrzymał pamiątkę z tego ważnego wydarzenia. Wszystkim pierwszakom życzymy radosnych dni w szkole i sukcesów w nauce!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SZTANDAR SZKOŁY PO RENOWACJI

Renowację sztandaru wykonała Pracownia Haftu Artystycznego Pani Małgorzaty Grzelak w Poznaniu. Przedsięwzięcie sfinansował Burmistrz Krotoszyna.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

29 września 2017 po raz kolejny w naszej szkole odbył się

Dzień Tabliczki Mnożenia.

 

Podczas VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zostały przeprowadzone w naszej szkole konkursy. Chętni uczniowie z klas czwartych szkoły podstawowej mogli wziąć  udział w „Matematycznych spacerach”. W salach lekcyjnych już od środy 27 września zostały ukryte karteczki z tabliczką mnożenia. Uczniowie zapisywali wszystkie znalezione działania oraz  wyniki tych działań. Uczniami, którzy najszybciej odnaleźli wszystkie działania okazali się: Karina Kolenda i Oskar Namysł.

Uczniowie klas piątych i szóstych szkoły podstawowej brali udział w „Tabliczkowych uzupełniankach”. Zwycięzcami wśród uczniów klas piątych zostali: Julia Drukarczyk, a wśród uczniów klas szóstych Joanna Owczarz.

Natomiast chętni uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas drugich i trzecich gimnazjum mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia w „Tabliczkowych łamigłówkach”. W „Tabliczkowych łamigłówkach” najlepiej poradzili sobie: Maksymilian Jamry z klasy siódmej, Julia Dymel z klasy drugiej oraz Gabriela Grzempowska z klasy trzeciej. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. LICENCJA

\

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"Kto czyta książki, żyje podwójnie."

Umberto Eco

Uprzejmie informujemy, że nas szkolna biblioteka uczestniczy w realizacji Priorytetu 3: "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" dotyczącego rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Zostały zakupione nowości wydawnicze, lektury i audiobooki.

Zachęcamy wszystkich do czytania!

Drodzy Rodzice!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

FOTOREPORTAŻ Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Anna Czachorek została PRYMUSEM ZSnr1zOI

 

W roku szkolnym 2016/2017 Ania otrzymała tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Została również Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Na świadectwie ukończenia gimnazjum osiągnęła średnią ocen 5,93.

Ania Czachorek celująco napisała egzaminy gimnazjalne i uzyskała 100% na egzaminie gimnazjalnym z języka polskiego, z historii i wos, z przedmiotów przyrodniczych, z języka niemieckiego na poziomie podstawowym oraz języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

ŻYCZYMY ANI DALSZYCH SUKCESÓW!

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZSnr1zOI

Dyrektorzy pragną pogratulować uczniom szkoły bardzo dobrych wyników uzyskanych w czasie klasyfikacji rocznej, sukcesów w konkursach przedmiotowych oraz zawodach szkolnych.

Na  szczególne podkreślenie zasługują wysokie, jedne z najwyższych w gminie, średnie procentowe uzyskane na egzaminie gimnazjalnym.

Te wspaniale osiągnięcia nie byłyby możliwe bez współpracy z rodzicami oraz zaangażowania pracowników Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana w Krotoszynie.

 

Gimnazjum nr 3

Gmina Krotoszyn

WOS i historia

53,59% 54,77%

Język polski

64,18% 63,29%

Przedmioty przyrodnicze

53,77% 48,84%

Matematyka

45,39% 42,07%

Język angielski

poziom podstawowy

51,09% 59,83%

Język angielski

poziom rozszerzony

53,80% 47,69%

Język niemiecki

poziom podstawowy

69,27% 57,49%

Język niemiecki

poziom rozszerzony

43,75% 34,22%

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DLA RODZICÓW

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

MEMORIAŁ PŁYWACKI im Jana Szlachty

13 czerwca 2017r na Krytej pływalni Wodnik odbył się XXVIII Memoriał Pływacki im. Jana Szlachty. Uczennica klasy Ia, Marcelina Jerzak, pierwszy raz wzięła udział w wyścigu pływackim i zdobyła dwa medale. 25 m. s. dowolnym zajmując drugie miejsce oraz  25 m  s. grzbietowym zajmując trzecie miejsce. Gratulujemy!!!

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

 Siódme spotkanie rodzin ze szkół na Parcelkach i w Dierdorfie w ramach szkolnej wymiany.

 Już po raz siódmy szkoła na Parcelkach - obecny Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi - a od września krotoszyńska Siódemka -  uczestniczyła w polsko-niemieckiej wymianie rodzin. W dniach od 14. do 19. czerwca br. szkoła na Parcelkach gościła 10 niemieckich rodzin, łącznie 33 osoby.  

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi Franciszkowi Marszałkowi, Urzędowi Miasta i Gminy Krotoszyn, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz jeszcze raz pani Arlecie Polańskie z zespołem „Krotoszanie” za pomoc, dofinansowanie i uświetnienie tegorocznej wymiany.   więcej                                     

                   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~                                  

Podsumowanie akcji: POMÓŻ W EDUKACJI

Akcja rozpoczęła się 01 maja 2017r., a zakończyła się 31 maja 2017r. Tym razem zbieraliśmy zeszyty, długopisy, kredki, farby jednym słowem artykuły szkolne i biurowe dla naszych młodych rodaków z Mejszagoły na Litwie.

Zebraliśmy: 120 zeszytów, 60 bloków, 3 kompl. farb, 6 plastelin, 16 kompl. kredek, 60 ołówków, 70 długopisów, 5 nożyczek, 15 klei, 10 kompl. pisaków, 3 kompl. linijek, 10 temperówek, korektor, 5 gumek, piórnik.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom którym los najmłodszych rodaków nie jest obojętny.

Dary zostaną przekazane dzieciom w lipcu.

 

DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I ZA SERCE!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Międzyszkolny Konkursu Piosenki Dziecięcej

      Dnia 30 maja 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej pt. „PIOSENKA DLA NAJBLIŻSZYCH”, który został zorganizowany przez p. Monikę Nalewajko, Małgorzatę Wałęsiak, Barbarę Ziębę. W konkursie brały udział dzieci z 3 szkół: SP 7, SP Benice, SP Brzoza. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie musieli zaśpiewać piosenkę o mamie lub tacie w trakcie której byli oceniani przez jury w składzie: Michał Chwaliński, Mirosława Paździoch i Paweł Świca. Z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do śpiewania i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników.

Wyniki konkursu:

·         I miejsce zajęła Zuzanna Garbarek ze Szkoły Podstawowej w Benicach

·         II miejsce  zajęła Amelia Statkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie

·         III miejsce zajął Kamil Gniazdowski ze Szkoły Podstawowej w Brzozie.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: Miasto i Gmina Krotoszyn, Stowarzyszenie Przyjaciół na Parcelkach. 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Mamy Mistrza Matematyki Klas II

      Z wielką radością możemy ogłosić, że uczeń klasy IIa naszej szkoły uzyskał tytuł „Mistrza Matematyki Klas II” w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, który odbył się 27 maja 2017 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Krotoszynie.

Naszą szkołę oprócz Olka Roszczaka reprezentowało jeszcze dwoje zdolnych uczniów: Filip Marszałek i Maria Rejek. Całą trójkę z  dobrym efektem końcowym do konkursu przygotowała pani Małgorzata Wałęsiak.

Gratulujemy uczestnikom.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

BYOD w naszej szkole

23 maja uczniowie klas VI SP  i II GIM, wzięli udział  w pilotażowym programie na terenie naszej szkoły: BYOD, czyli przynieś do szkoły swoje własne urządzenie mobilne - np. notebook, telefon komórkowy, tablet.

Uczniowie korzystali z własnych urządzeń na specjalnie przygotowanych lekcjach.  Lekcje okazały się ciekawym doświadczeniem zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów.

 Wtorek z BYOD był dniem, w którym wszystkie klasy VI i II korzystały z własnych urządzeń. Natomiast w ciągu roku szkolnego idea BYOD realizowana była z powodzeniem na wielu lekcjach w wielu klasach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze krotoszyńskiej Siódemki srebrnymi medalistami mistrzostw Polski

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski szkół podstawowych, w finale ulegając jedynie szkółce siatkarskiej Jastrzębskiego Węgla, SP 15 Żory.

W dniach 25- 28. 05. 2017 odbył się w Głuchołazach finał krajowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców. W turnieju wzięły udział zespoły mistrzowskie z szesnastu województw oraz wicemistrz województwa Opolskiego ( gospodarza mistrzostw) w sumie 17 zespołów. Województwo Wielkopolskie reprezentował zespół Szkoły Podstawowej nr 7 z Krotoszyna.

Ostój Bartłomiej, Tysiak Igor, Kaczmarek Kacper, Król Dawid, Wiatrak Bartosz Wiatrak Hubert, Gmerek Krystian, Baran Arkadiusz, Zawieja Eryk, Stegienta Kacper.              

Opiekun Piotr Robakowski       

 więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

UKS Piast Krotoszyn zdominował finał Mistrzostw Wielkopolski mini siatkówki chłopców wygrywając kategorię czwórek chłopców bez straty seta 

Znakomicie spisali się siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast w finałach mistrzostw wielkopolski mini siatkówki chłopców, podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi w kategorii rocznika 2004 (czwórki).

W niedzielę 21 maja 2017 roku w obiektach sportowych OSiR w Rokietnicy odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski mini-siatkówki chłopców. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Do Rokietnicy zjechali najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski. W sumie blisko 150 uczestników.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki Klas III”

      Dnia 9 maja 2017 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki Klas III” w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie zorganizowany przez p. Monikę Nalewajko, Małgorzatę Wałęsiak, Barbarę Ziębę. W konkursie brało udział 16 dzieci z 9 szkół: SP 1, SP 4, SP 7, SP 8, SP Biadki, SP Benice, SP Kobierno, SP Lutogniew, SP Świnków. Byli to uczniowie, którzy w  konkursach szkolnych osiągnęli najlepsze wyniki. więcej

 

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:

Miasto i Gmina Krotoszyn, Stowarzyszenie Przyjaciół na Parcelkach.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

ANNA CZACHOREK ODEBRAŁA NAGRODĘ

W dniu 11 kwietnia br. w Auli Uniwersyteckiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 556 laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego odebrało zaświadczenia i nagrody, które w imieniu Wielkopolskiego Kuratora wręczył dr Krzysztof Błaszczyk Wicekurator Oświaty.

W gronie najlepszych znalazła się uczennica naszego gimnazjum Anna Czachorek.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

"Usłysz, zobacz, dotknij, porozmawiaj ..."

 31 marca uczniowie klas II i III naszego gimnazjum  wzięli udział w III Krotoszyńskiej Nocy z Biologią  zorganizowanej przez  pracowników Wydziału Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze krotoszyńskiej siódemki Mistrzami Wielkopolski!

Sukcesem zakończył się udział reprezentantów krotoszyńskich szkół w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017, reprezentanci SP 7 Krotoszyn pewnie zdobyli tytuł mistrzów Wielkopolski nie tracąc w całych rozgrywkach nawet seta, a reprezentacja SP 8 Krotoszyn zajęła wysoką czwarta lokatę.

Walka toczyła się nie tylko o medale mistrzostw Wielkopolski, ale także o awans do krajowego finału.

SP 7 Krotoszyn: Bartłomiej Ostój, Tysiak Igor, Król Dawid, Kaczmarek Kacper, Wiatrak Bartosz, Wiatrak Hubert, Gmerek Krystian, Baran Arkadiusz, Stegienta Kacper, Zawieja Eryk.

Trener- Piotr Robakowski

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

SIATKARZE GIMNAZJUM NR 3 W KROTOSZYNIE WICEMISTRZAMI WIELKOPOLSKI

Sukcesem zakończył się udział reprezentantów krotoszyńskiego Gimnazjum nr3 w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Gimnazjady 2016/2017. Drużyna prowadzona przez Piotra Robakowskiego była o krok od powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu i obrony tytułu mistrza Wielkopolski. Walka toczyła się nie tylko o medale mistrzostw Wielkopolski, ale także o awans do krajowego finału.

Postawa krotoszynian zasługuje na ogromne brawa, podopieczni Piotra Robakowskiego po raz kolejny udowadniają, że są w absolutnej czołówce w swojej kategorii wiekowej.

W ceremonii zakończenia imprezy medale i puchary wręczał prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk, poseł na sejm RP Jakub Rutnicki, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz władz miasta Poznania. Nagrodzono również wyróżniających się zawodników, najlepszym środkowym został Sebastian Szajda, a najlepszym atakującym Maksymilian Grządka.

 

G3 Krotoszyn: Pestka Michał, Grządka Maksymilian, Michalak Jakub, Szajda Sebastian, Tysiak Damian, Kurzawa Filip, Król Dominik, Andrzej Robakowski, Śnieciński Patryk, Trąbka Jan, Kąkol Jonasz, Grześkowiak Wiktor

Trener- Piotr Robakowski

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Klasy trzecie Szkoły Podstawowej  nr 7 w roku szkolnym 2016/2017 biorą udział w programie „Zdrowe nietrudne” 

www.zdrowenietrudne.pl

organizowanym pod patronem firmy „Kupiec” i  wydawnictwa „MAC”

 

Zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie- wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy. Właśnie to chcemy przekazać uczniom i ich rodzicom.

Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, promocja zdrowego trybu życia i wychowanie zdrowych pokoleń.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

WYNIKI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH - ETAPY SZKOLNE

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

XVII Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala dla gimnazjów

2 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja odbyła się XVII Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala dla gimnazjów.  W konkursie wzięli udział najlepsi chemicy z Krotoszyna, Zdun i Milicza.

 Gimnazjum  nr 3 reprezentowały  uczennice z klasy IIIB :  Ania  i Kasia Czachorek, które zajęły odpowiednio II i IV miejsce.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z przyjemnością informujemy, że uczennica

Anna Czachorek z klasy IIIB

uzyskała tytuł

LAUREATA  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO.

Finał konkursu odbył się 24 lutego w Poznaniu.

Ania przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Aleksandry Knychały.

 MAMY SIĘ CZYM POCHWALIĆ - SUKCESY UCZNIÓW ZSnr1zOI

ANNA CZACHOREK -  laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego i finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

KATARZYNA CZACHOREK – finalistka  Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

GABRIELA KRAWCZYK – finalistka  Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze UKS Piast Krotoszyn powtórzyli ubiegłoroczny sukces zdobywając srebrny medal mistrzostw Wielkopolski Kadetów

Sporą niespodziankę sprawili sobie i swoim kibicom kadeci UKS Piast Krotoszyn zdobywając srebrny medal mistrzostw Wielkopolski, choć nie należeli do faworytów imprezy. Po ubiegłorocznym sukcesie, gdzie nasi chłopcy byli o krok od złota ( zabrakło jednego seta) z zespołu odeszli kluczowi zawodnicy. Wysokie umiejętności zawodników UKS Piast znalazły swoje odzwierciedlenie w wyróżnieniach indywidualnych. Najlepszym przyjmującym finału został Michał Pestka, najlepszym Libero Filip Kurzawa, a najlepszym środkowym krotoszynianin w barwach SMS Jokera Piła Hubert Kaczmarek. Zespół krotoszyńskiego Piasta zajmując drugie miejsce w Wielkopolsce awansował tym samym do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 9-12 marca w Gorzowie Wlkp.

UKS Piast Krotoszyn: Daniel Pomirski, Michał Pestka, Piotr Czwojdziński, Sebastian Szajda, Mateusz Sroczan, Adrian Plewa, Filip Kurzawa oraz Jakub Michalak, Maksymilian Grządka, Damian Wróbel, Damian Tysiak, Jan Trąbka, Patryk Śnieciński, Dominik Król, Tobiasz Kubicki. Trener Piotr Robakowski.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

PÓŁKOLONIE W ZIMOWE FERIE

 W ramach półkolonii organizowanych w ferie zimowe uczniowie naszej szkoły brali udział w atrakcyjnych i zróżnicowanych zajęciach. Nasi podopieczni mieli zapewniony wyjazd na basen, gdzie pod opieką nauczycieli i ratowników miło spędzili czas w  wodzie. Brali udział w licznych quizach i konkursach wykazując się wiedzą i znajomością literatury dziecięcej. Na zajęciach sportowych rywalizowali w różnych dyscyplinach i grach zespołowych. Zorganizowaliśmy również interesujące zajęcia z ratownikiem medycznym p. Mikołajem Rabczewskim, w trakcie których nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wśród licznych zabaw muzycznych nasze dzieci miały możliwość tańczyć i śpiewać znane utwory, a także grać na instrumentach muzycznych. Uatrakcyjnieniem czasu była zabawa z gliną i zajęcia plastyczne, w trakcie których powstały oryginalne i zachwycające dzieła naszych małych artystów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia komputerowe.

 Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację i prowadzenie zajęć dla naszych uczniów, a w szczególności pragniemy podziękować

 Miastu i Gminie Krotoszyn za finansowe wsparcie naszego projektu.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wystawa prac plastycznych uczniów z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im H. Jordana w Krotoszynie

http://kulturakrotoszyn.blogspot.com/2017/01/wystawa-prac-plastycznych-uczniow-zs-nr.html

 

 

Wystawa znajduje się w Galerii Refektarz w Krotoszynie na ul. Mały Rynek przy Kościeje Św Piotra i Pawła

 :) Zapraszamy do zwiedzania !!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn zajęli czwarte miejsce w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju w Kołobrzegu

        W dniach 15-18 grudnia na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu-Radzikowie odbyła się III edycja Ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki chłopców rocznika 2004. Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Poseł na sejm RP Marek Hok, Polski Związek Piłki Siatkowej, Fundacja Polska Siatkówka, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, Starosta Kołobrzeski oraz Prezydent miasta Kołobrzeg. Więcej

UKS Piast Krotoszyn- Bartłomiej Ostój, Igor Tysiak, Kacper Kaczmarek, Dawid Król, Stanisław Robakowski, Arkadiusz Baran, Hubert Wiatrak, Bartek Wiatrak, Kacper Stegienta, Eryk Zawieja, Krystian Gmerek. Trener- Piotr Robakowski.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarski Ośrodek Szkolny i Krotoszyńska Akademia S.O.S. z wizytą u swojego ambasadora Łukasza Kaczmarka

W dniu 6 grudnia Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie zorganizował wyjazd do Lubina na mecz plusligi pomiędzy Cuprum Lubin a GKS Katowice. Okazją do wyjazdu był fakt pojawienia się na parkiecie dwóch zawodników związanych z krotoszyńskim ośrodkiem,  ambasadora krotoszyńskiej akademii Łukasza Kaczmarka oraz występującego w barwach GKS Katowice absolwenta szkoły Rafała Sobańskiego. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jubileusz w Dierdorfie

            W dniu 3 grudnia 2016 roku dyrektorzy oraz przedstawiciele grona pedagogicznego Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie gościli w Dierdorfie. Celem wizyty był udział w uroczystościach jubileuszowych partnerskiej szkoły Gutenberg-Schule. więcej

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarskie Mikołajki 2016

Dziewięć zespołów z Wielkopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz województwa Zachodnio-Pomorskiego i Świętokrzyskiego rywalizowało w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców, który w dniu 9 grudnia 2016 odbył się w obiektach sportowych szkoły na Parcelkach.

Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęło aż siedmiu finalistów czerwcowych Mistrzostw Polski w tym aktualny brązowy medalista DMKS Plas Kielce oraz zeszłoroczny brązowy medalista UKS Plas Warszawa. Na zawody poza gospodarzami dotarły zespoły z Warszawy, Wałcza, Kielc, Milicza, Kędzierzyna- Koźle, Poznania.

W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo. więcej

UKS Piast- Ostój Bartłomiej, Igor Tysiak, Kaczmarek Kacper, Król Dawid, Wiatrak Hubert, Gmerek Krystian, Baran Arkadiusz.

Trener Piotr Robakowski.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

,,Chemia w małej skali”

22 listopada br. 42 uczniów z klas III i II naszego gimnazjum wzięło udział w warsztatach ,,Chemii w małej skali” , które odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im.H.Kołłątaja w Krotoszynie.

Zajęcia prowadzone były przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali działającego przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu.

Uczniowie samodzielnie przeprowadzali ciekawe eksperymenty chemiczne wykorzystując przy tym sprzęt, powszechnie używany w gospodarstwie domowym (np: słomki, klamerki, świeczki ). Warsztaty zakończyły się pokazem efektownego doświadczenia, którego bohaterem był ogień.

 

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Listopad z projektem "Matematyka jest OK"

            W trakcie listopadowych działań w ramach programu "Matematyka jest OK" uczniowie mogli uczestniczyć w pozalekcyjnych warsztatach gier logicznych, gdzie zapoznani zostali z grami Hexx, Digit i QuadroColor. W listopadzie ogłoszony został także konkurs na stworzenie własnej matematyczno-logicznej gry planszowej. Najciekawsze gry to: Logistykomania, przygotowana przez Michała Zycha, Matematykuś, przygotowany przez Kornelię Dajewską, Matematyk, przygotowany przez Oliwię Selwat.

Na wyróżnienie zasłużyły także gry: Wyścig Matematyczny, Tęczowe Działania czy Matematyczne Zagadki. Zwycięzcy otrzymali nagrody. więcej

 Spotkaliśmy się także w pracowni komputerowej na warsztatach rozwiązywania matematycznych zadań w programie GeoGebra. Co tydzień na facebookowym profilu nadal pojawiały się trzy matematyczno-logiczne zagadki, które uczniowie chętnie rozwiązują chcąc wygrać w zagadkowym konkursie. Uczniowie, którzy w każdym z zestawów rozwiązywali bezbłędnie wszystkie trzy zagadki otrzymywali nagrody.29 listopada odbył się Dzień Rebusów i Krzyżówek Matematycznych.

            Na ostatnie tygodnie projektu zaplanowane zostały warsztaty budowania figur przestrzennych, warsztaty rozwiązywania matematycznych zadać w grze komputerowej Matlandia. Ogłoszony został konkurs fotograficzny "W poszukiwaniu brył w moim mieście". W ostatnim tygodniu trwania projektu odbędzie się konkurs o Tytuł Ukrytego Talentu Matematycznego, w którym zadania dostosowane będą dla uczniów z najwyższymi ocenami z matematyki oraz ze słabszymi.

            Wszystkie nagrody i upominki w przeprowadzanych konkursach zakupione zostały dzięki dofinansowaniu projektu z Fundacji mBanku.

 więcej

"Projekt dofinansowała Fundacja mBanku"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

30 listopada w Szkole na Parcelkach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Królowa Cruella słowami „Dawno, dawno temu…” przeniosła nas w „Bajkowy świat jedności”. Shrek i Fiona pokazali nam, że najważniejszą wartością w życiu jest przyjaźń. Nie ważne, jak wyglądamy lecz ważne jest to jakimi jesteśmy ludźmi. Nasze spotkanie swoimi występami uświetniły „Smerfusie”, które zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Leśne duszki z przedszkola „Maciuś” pokazały tańce leśnych skrzatów.  Dzieci z „Kubusia”, zaraziły nas witaminkami. Uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły pomogły Man zamieszkać „Na wyspach Bargamutach”.  Po występach małych artystów na wszystkich czekały słodkie niespodzianki i inne atrakcje w Świecie Bajki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkówka z gwiazdami ZAKSY w Kędzierzynie – Koźlu

Wysokie czwarte miejsce zajęła najmłodsza ekipa UKS Piast Krotoszyn w wymagającym turnieju mini siatkówki chłopców, który 25 listopada odbył się w Kędzierzynie- Koźlu. Gośćmi na tym turnieju były gwiazdy mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn- Koźle. Dla chłopców, którzy trenują dopiero od września był to pierwszy turniej w życiu. więcej

UKS Piast Krotoszyn: Wałęsiak Patryk, Robakowski Stanisław, Maryniak Michał, Binkowski Dawid, Rejek Aleksander, Więcek Szymon, Kaczmarek Kacper. Trener Piotr Robakowski

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze UKS Piast czarnym koniem XXX Międzynarodowego Turnieju-

WOLA-CUP 2016

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast w niezwykle silnie obsadzonym turnieju na warszawskiej Woli. Już samo zaproszenie na ten bardzo elitarny i prestiżowy turniej było dużym wyróżnieniem dla naszego klubu. W turnieju o najstarszej metryce w kraju wystąpiła w tym roku cała czołówka krajowa z rocznika 2004 w tym wszyscy medaliści MP oraz najlepsze zespoły Austrii Aon Hot Volleys Wiedeń oraz Niemiec, TSC Berlin. więcej

UKS Piast Krotoszyn: Ostój Bartłomiej, Tysiak Igor, Kaczmarek Kacper, Król Dawid, Wiatrak Hubert, Gmerek Krystian . Trener Piotr Robakowski.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST KROTOSZYN SKLASYFIKOWANY NA WYSOKIEJ OSIEMNASTEJ POZYCJI W ZESTAWIENIU WYNIKÓW WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO ZA ROK 2016 OPRACOWANYCH PRZEZ DEPARTAMENT SPORTU WYCZYNOWEGO MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

W aktualnym zestawieniu wyników współzawodnictwa sportowego przygotowanym przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki UKS Piast Krotoszyn zgromadził 41,32 pkt. co dało wysoką osiemnastą lokatę wśród najlepszych klubów szkolenia młodzieżowego w męskiej piłce siatkowej w Polsce, zostawiając w pokonanym polu tak słynne kluby jak Czarni Radom, MMKS Kędzierzyn-Koźle czy Joker Rodło Piła Zestawienie uwzględnia wyniki sportowe na poziomie mistrzostw Polski w kategoriach młodzik, kadet i junior za sezon 2015/2016. Biorąc pod uwagę tyko kategorię kadeta w której to UKS Piast uzyskał punkty, wynik ponad 41 punktów plasuje nas w pierwszej dziesiątce w Polsce. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Październik z projektem "Matematyka jest OK"

            W trakcie październikowych działań w ramach programu "Matematyka jest OK" uczniowie mogli uczestniczyć w pozalekcyjnych warsztatach gier logicznych. W zakupione dzięki dofinansowaniu programu gry graliśmy także podczas lekcji matematyki, gdyż przygotowywaliśmy się do Turniejem Gier, który odbył się 25 października. W październiku spotkaliśmy się także w pracowni komputerowej, gdzie podczas pozalekcyjnych warsztatów rozwiązywaliśmy matematyczne zadania w programie Excel. Rozwiązywaliśmy m.in. zadania dotyczące zakupów, obliczania pola prostokąta, a także wykonywaliśmy diagramy. Co tydzień na facebookowym profilu pojawiają się trzy matematyczno-logiczne zagadki, które uczniowie z pomocą rodziców bardzo chętnie rozwiązują. Sporo emocji wzbudziła Matematyczna Gra Terenowa, która odbyła się 27 października. więcej

            W listopadzie w ramach projektu "Matematyka jest OK" odbędą się:

·         9 i 16 listopada godz. 14:30

pozalekcyjne warsztaty, na których grać będziemy w gry Hexx, Quadro Color i Digit.

·         23 listopada godz. 14:30

warsztaty rozwiązywania matematycznych zadań w komputerowym programie GeoGebra

·         24 listopada

Dzień rebusów i krzyżówek matematycznych ukrytych na terenie naszej szkoły

·         Konkurs na stworzenie własnej matematyczno - logicznej gry planszowej

/termin oddawania prac do 25 listopada/

 "Projekt dofinansowała Fundacja mBanku"

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Lekcja 25                       14 października 2016r

Temat: Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas.     

              

Pierwszoklasiści  z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami integracyjnymi im. Henryka Jordana są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 14 października  2016r, odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Uroczystość  dla klasy: 1a prowadzili Wiktoria Czubak oraz Jan Trąbka.  Dzieci z klasy pierwszej pod kierunkiem pani Moniki Nalewajko przygotowały przedstawienie dla swoich młodszych i starszych kolegów. Oprawę muzyczną zapewnił pan Michał Chwaliński wraz z zespołem.  Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenkę pt. „Pierwszaczek” , a następnie odpowiadali na szereg pytań. Po ślubowaniu pani wicedyrektor Anna Kaźmierczak pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe kuferki oraz legitymacje.  Klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie i w radosnym nastroju udali się do swoich domów.

więcej zdjęć

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Gramy w gry logiczne w ramach projektu "Matematyka jest OK"

            W ramach realizowanego w szkole projektu "Matematyka jest OK" w ostatnich tygodniach odbywały się warsztaty gier logicznych. więcej

Harmonogram zajęć prowadzonych w październiku:

WARSZTATY GIER LOGICZNYCH:

Środa 5 październik godz. 14:30 - 15:15

Poniedziałek 10 październik godz. 13:35 - 14:20

Środa 12 październik godz. 14:30 - 15:15

Poniedziałek 17 październik godz. 13:35 - 14:20

WARSZTATY ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ W PROGRAMACH KOMPUTEROWYCH

Poniedziałek 17 październik godz. 14:30 - 15:15

Środa 19 październik godz. 14:30 - 15:15

SZKOLNY TURNIEJ GIER LOGICZNYCH

Wtorek 25 październik godz. 15:15 - 17:00

MATEMATYCZNA GRA TERENOWA

Czwartek 27 październik godz. 16:00 - 17:00

            Zapisy na zajęcia, turniej i grę terenową można dokonywać u pani Magdaleny Witczak.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

30 września 2016 roku po raz drugi w naszej szkole odbył się zorganizowany przez nauczycielki matematyki Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia utrwalając tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki. więcej

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jesteśmy laureatem III edycji konkursu grantowego w ramach programu "mPotęga"

 

                Nasza szkoła została laureatem III edycji programu "mPotęga", którego organizatorem jest Fundacja mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Spośród 880 nadesłanych wniosków, Kapituła Konkursu wybrała 210 projektów, które otrzymają dofinansowanie. Wśród nich znalazł się projekt naszej szkoły "Matematyka jest OK", na którego realizację otrzymamy 5 tys. zł. więcej

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZSnr1zOI

Dyrektorzy  pragną pogratulować uczniom szkoły bardzo dobrych wyników uzyskanych w czasie klasyfikacji rocznej, sukcesów w konkursach przedmiotowych oraz zawodach szkolnych.

Na  szczególne podkreślenie zasługują wysokie, jedne z najwyższych w gminie, średnie procentowe uzyskane na sprawdzianie i egzaminie gimnazjalnym przez absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Te wspaniale osiągnięcia nie byłyby możliwe bez współpracy z rodzicami oraz zaangażowania pracowników Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana w Krotoszynie.

SZKOŁA PODSTAWOWA 

 

Szkoła Podstawowa nr 7

Gmina Krotoszyn

Część I Sprawdzianu

63,60%

61,70%

Część II Język angielski

70,31%

68,26%

GIMNAZJUM 

 

Gimnazjum nr 3

Gmina Krotoszyn

WOS i historia

55,06%

51,63%

Język polski

66,63%

63,56%

Przedmioty przyrodnicze

55,45%

48,95%

Matematyka

45,23%

42,66%

Język angielski

poziom podstawowy

56,60%

57,43%

Język angielski

poziom rozszerzony

31,67%

39,52%

Język niemiecki

poziom podstawowy

78,80%

61,39%

Język niemiecki

poziom rozszerzony

42,80%

35,58%

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ZAKOPANE 2016

W dniach 04 – 10 lipca 2016 roku już po raz 5 – ty 39 uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie wyjechało na obóz rehabilitacyjno – wypoczynkowy, tym razem do miejscowości Biały Dunajec.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Parcelkach, główny organizator wyjazdu, serdecznie dziękuje głównemu sponsorowi: firmie Kruk Transport oraz biuru podróży Laguna z Leszna. Projekt był współfinansowany przez Stowarzyszenie „Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości”, Wojewodę Wielkopolskiego, Miasto i Gminę Krotoszyn, PFRON oraz Radę Osiedla nr 4 w Krotoszynie.

więcej

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze UKS Piast Krotoszyn na jedenastym miejscu w Polsce!

Zespół reprezentujący UKS Piast Krotoszyn w roczniku 2004 wywalczył jedenaste miejsce w rozgrywanych w Częstochowie Mistrzostwach Polski w Mini Siatkówce Chłopców.

To już dziewiąty rok młodzi siatkarze walczyli o puchary i nagrody ufundowane przez patrona programu mini siatkówki firmę Ferrero. Tegoroczny finał największych na świecie rozgrywek minisiatkówki przeszedł do historii. Po wieloletniej obecności w Zabrzu, kolejnych dwóch latach w Drzonkowie  oraz roku w Krakowie w tym roku finałowe rozgrywki po raz pierwszy odbyły się w Częstochowie.

UKS Piast Krotoszyn: Kaczmarek Kacper, Bartłomiej Ostój, Tysiak Igor, Gmerek Krystian, Wiatrak Hubert, Kaj Mateusz, Baran Arkadiusz. Trener Piotr Robakowski

 więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Para Foltynowicz/Poznański najlepsza w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Namysłowicach!!!

Dwie pary z Wielkopolski wzięły udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich, który został rozegrany w Mysłowicach. Najlepiej zaprezentował się duet Patryk Foltynowicz/Dominik Poznański, który wygrał całą imprezę. Turniej Nadziei Olimpijskich jest imprezą organizowaną przez Polski Związek Piłki Siatkowej dla kadr wojewódzkich. Celem turnieju jest zaprezentowanie najbardziej uzdolnionych zawodników z poszczególnych województw i wyłonienie spośród nich zawodników do szkolenia centralnego w kadrze narodowej oraz nabór do Szkoły Mistrzostwa sportowego w Spale. Każde województwo reprezentowały po dwie pary męskie oraz dwie pary damskie.

Województwo Wielkopolskie reprezentowała wspomniana para Foltynowicz/Poznański oraz para Michał Pestka (Piast Krotoszyn)/ Patryk Ligocki (Progress Września). Obie pary przygotował i prowadził trener kadry Wielkopolski, Piotr Robakowski. 

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

REPREZENTACJA WIELKOPOLSKI CZWARTA NA XXII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY WARMIA I MAZURY 2016

Bardzo dobry start zaliczyła Kadra Wielkopolski, której trzon stanowią zawodnicy UKS Piast Krotoszyn. Podopieczni Piotra Robakowskiego (Piast Krotoszyn) oraz Dariusza Smektały (Kaniasiatka Gostyń) zakończyli Olimpiadę na czwartej pozycji co jest najlepszym wynikiem męskiej reprezentacji od wielu lat.

Kadra Wielkopolski:  Patryk Foltynowicz (Piast Krotoszyn), Kacper Kostka (Piast Krotoszyn), Hubert Kaczmarek (Piast Krotoszyn), Tomasz Kurek (Piast Krotoszyn), Mateusz Sroczan (Piast Krotoszyn), Kacper Wawrzyniak (Piast Krotoszyn), Michał Pestka (Piast Krotoszyn), Dominik Poznański (Kaniasiatka Gostyń), Ernest Kaciaczak (Kangur Nowy Tomyśl), Maciej Piątek (Piątka Turek), Maciej Piasecki (Joker Piła)Trener- Piotr Robakowski (Piast Krotoszyn), Dariusz Smektałą (Kaniasiatka Gostyń)

 więcej

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Siatkarze krotoszyńskiego Gimnazjum nr 3 siódmą drużyną szkolną w Polsce

W dniach 16.06- 29.06.2016 odbył się w Kołobrzegu Finał Krajowy Gimnazjady w sportach halowych. Jedną z finałowych dyscyplin była piłka siatkowa. Do niemal najdalej wysuniętego na północ regionu Polski zjechało 16 najlepszych reprezentacji szkolnych z każdego województwa, które wywalczyły sobie to prawo w szeregu eliminacji. Zespoły rozpoczęły swoje zmagania na szczeblach miejskich i gminnych, aby po rozgrywkach powiatowych, stanąć do walki o mistrzostwo swojego województwa. Tylko złoci medaliści ostatniego etapu zostali zaproszeni do Kołobrzegu, by walczyć o medale Mistrzostw Polski Gimnazjada 2015/2016. Województwo Wielkopolskie reprezentował zespół Gimnazjum nr 3 z Krotoszyna. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ABSOLUTORIUM MAŁYCH STUDENTÓW Z PARCELEK
Studenci Projektu „Mały Medyk” - Polska Akademia Dzieci w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w poniedziałek 13 czerwca, podczas uroczystego absolutorium, zakończyli swój rok akademicki.

To niezwykły dzień dla "Małych Medyków" z klasy IIIa studiujących medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Po raz dziesiąty jechali na zajęcia, tym razem połączone z uroczystym zakończeniem roku akademickiego. więcej


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PARA FOLTYNOWICZ/POZNAŃSKI ZŁOTYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW

WIELKOPOLSKI KADETÓW W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Po zakończonym sezonie halowym zawodnicy UKS Piast Krotoszyn z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki. Krotoszyńsko/Gostyńska para prowadzona przez Piotra Robakowskiego w dniu 11 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w kategorii kadeta. Spośród ponad dwudziestu sześciu par zgłoszonych do rozgrywek, para Foltynowicz/Poznański była najmłodsza. Pary z całej Wielkopolski walczyły nie tylko o medale w tej kategorii wiekowej, ale też o przepustki do półfinałów MP. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

INSTA.LING

W II semstrze roku szkolnego 2015/2016 nasza szkoła brała udział w VI edycji Programu Insta.Ling. Jest to strona WWW do nauki słówek języków obcych. Nauczyciel przydzielał słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzali je w domu za co raz w miesiącu byli oceniani. Nauczyciel i rodzice dostawali szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce. Mamy nadzieję, iż w następnym roku szkolnym większa ilość uczniów dołączy do Programu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ZIELONA SZKOŁA

W dniach od 6.06 do 10.06. 2016 roku w miejscowości Wdzydze Kiszewskie na Pojezierzu Kaszubskim odbyła się zielona szkoła dla gimnazjalistów. Wzięło w niej udział 25 uczniów pod opieką nauczycieli. Była to już 17 zielona szkoła organizowana przez Gimnazjum nr 3 od 2000 r. Program był bardzo intensywny. W czasie pięciu dni uczniowie zwiedzili Toruń, brali udział w spływie kajakowym (17 km), wycieczce rowerowej (30 km), poznali kulturę i tradycję Kaszub zwiedzając Kaszubski Park Etnograficzny i Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Zdobytą wiedzę wykorzystali w grze terenowej. W czasie pobytu uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, które rywalizowały o zwycięstwo. Codziennie uczestniczyli w grze strategicznej rywalizując ze sobą, zdobywając kolejne punkty i wiedzę, dobrze przy tym się bawiąc. Po zaciekłej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Zwyciężyła grupa: Actimel, przed Podniebnymi Patatajcami oraz Atomówkami. Zwycięzcy otrzymali nagrodę.

więcej zdjęć

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SIATKARZE PLAŻOWI Z GIMNAZJUM NR 3 W KROTOSZYNIE NAJLEPSI W WIELKOPOLSCE !

Po zakończonym sezonie halowym siatkarze ze szkoły na parcelkach z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki.

Reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie para Foltynowicz Patryk/Kostka Kacper w dniu 7 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w ramach Gimnazjady. Do rywalizacji stanęło dwadzieścia dziewięć par, które wcześniej przebrnęły przez sito rozgrywek na poziomie powiatu, w tym roku zrezygnowano z rozgrywania etapu rejonowego więc zespołów w finale było dużo więcej niż w ubiegłych latach. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Polskie rodziny z Parcelek ponownie w Dierdorfie.

Zespół Szkół nr 1 z OI w Krotoszynie od 18 lat prowadzi wymianę partnerską z Gutenburg-Schule Dierdorf. W 2011 rozpoczęła się wymiana rodzin. W ramach tej wymiany polskie i niemieckie rodziny spotykają się naprzemiennie w Krotoszynie i w Dierdorfie. W dniach od 25 do 30 maja 2016 r. rodziny z Krotoszyna, około 40 osób, gościły u swoich niemieckich przyjaciół w Dierdorfie. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

KROTOSZYŃSKA VOLLEYMANIA 2016 Z GWIAZDAMI SIATKÓWKI

W czwartek 19 maja na obiektach sportowych Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Krotoszynie odbył się turniej eliminacyjny Orlik Volleymania 2016. Turniej był okazją do zacieśnienia współpracy w ramach Krotoszyńskiej Akademii S.O.S. Do zawodów zgłosiło się aż 20 zespołów nie tylko z szkół tworzących akademię, ale również zespoły z Jankowa Przygodzkiego oraz Jarocina.

W krotoszyńskim turnieju Orlik Volleymanii najlepszy okazał się zespół SP 7 Krotoszyn występujący w składzie: Wojciech Wałęsiak, Wiktor Kossamnn, Nadia Hołysz, Julia Rodak, Mateusz Kośniewski, Karolina Kusza.Opiekunem zespołu jest Cezary Grendawięcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

„Dzieci piszą dzieciom”

       Świetlica wraz z Biblioteką Publiczną zorganizowały spotkanie integracyjnie pod hasłem „Dzieci piszą dzieciom”, które odbyło się 17 maja. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni uczniowie z krotoszyńskich szkół oraz uczniowie z naszej szkoły ( kl. Ib i kl. IId). więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST KROTOSZYN ZDOMINOWAŁ FINAŁ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI MINI SIATKÓWKI CHŁOPCÓW ZDOBYWAJĄC ZŁOTE MEDALE W KATEGORII ROCZNIKA 2003 ORAZ 2004

 Znakomicie spisali się najmłodsi siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast w finałach mistrzostw wielkopolski mini siatkówki chłopców, podopieczni Piotra Robakowskiego oraz Cezarego Grendy okazali się najlepsi w kategorii rocznika 2004 (czwórki) oraz 2003 (trójki).

W niedzielę 8 maja 2016 roku w obiektach sportowych OSiR w Turku odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski mini-siatkówki chłopców. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Do Turku zjechali najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski. W sumie blisko 150 uczestników. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wyżej wymienione środki finansowe zostały wykorzystane na budowę ogrodzenia "Ogródka Jordanowskiego"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

JAKUB KULCZYŃSKI ZOSTAŁ LAUREATEM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

 

W dniu 13 kwietnia 2016r. uczeń klasy III B naszego Gimnazjum Jakub Kulczyński wraz ze swoim nauczycielem historii mgr Jackiem Paszkierem wziął udział w uroczystym rozdaniu zaświadczeń i nagród dla laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Wydarzenie to odbyło się w Kaliszu w filii Uniwersytetu Poznańskiego i miało bardzo uroczystą oprawę. Jakub został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego już po raz drugi

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

II KROTOSZYŃSKA NOC Z BIOLOGIĄ

22 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja zorganizowano "II Krotoszyńską Noc z Biologią", którą przeprowadzili pracownicy i studenci Wydziału Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W tej szczególnej nocy udział wzięli również uczniowie z naszego gimnazjum wraz z nauczycielami biologii: Krzysztofem Grzempowskim i Aleksandrą Knychałą. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie najlepsi w Wielkopolsce

ZŁOTYM MEDALEM zakończył się udział reprezentantów krotoszyńskiego Gimnazjum nr3 w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Gimnazjady 2015/2016. Kolejnym wyzwaniem dla podopiecznych Piotra Robakowskiego będzie krajowy finał tych rozgrywek, który odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 19-22 czerwca 2016. Stawką tego turnieju będą nie tylko medale Mistrzostw Polski, najlepszy zespół z tego turnieju  będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata. wiecej

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zapisać do klasy I?

W tym roku ostatnie dni marca dla większości rodziców dzieci sześcioletnich są czasem decyzji -

"Zapisać do klasy I, czy jeszcze o rok przedłużyć dziecku czas przedszkolnej zabawy"

Burmistrz Krotoszyn pisze. zobacz

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PRZEKAŻ 1% PODATKU ZA ROK 2015

NA STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY NA PARCELKACH

UL. JAGIEŁŁY 4, 63-700 KROTOSZYN

NR KRS 0000364759

DZIĘKUJEMY!

CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKOŁY NA PARCELKACH PROSZENI SĄ O UREGULOWANIE SKŁADEK ZA 2015 ROK

NR KONTA: BZ WBK 11 1090 1157 0000 0001 1497 7385

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Juniorzy młodsi UKS Piast Krotoszyn rywalizowali w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski

UKS Piast Krotoszyn jako jeden z trzech wielkopolskich zespołów awansował do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski kadetów zdobywając w marcu br. srebrny medal mistrzostw Wielkopolski. Nasi chłopcy o awans do półfinałów rywalizowali w silnie obsadzonym turnieju rozgrywanym w dniach 17-20 marca we Wrocławiu. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sukcesy chemiczne Jakuba

Jakub Kulczyński – uczeń klasy IIIB został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, który odbył się 20 lutego w Auli  Collegium Chemicum  Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu.

 Swoją wiedzę i umiejętności potwierdził również na XVI Krotoszyńskiej Olimpiadzie Chemicznej im. profesora Jana Duczmala, zajmując III miejsce.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PIAST KROTOSZYN O KROK OD ZŁOTA W WIELKOPOLSKIM FINALE JUNIORA MŁODSZEGO

Po niezwykle emocjonującym finale, juniorzy młodsi UKS Piast Krotoszyn zdobyli tytuł wicemistrza Wielkopolski, będąc o krok od złota!

W dniach 13-14 lutego na hali sportowej Olimpia w Kaliszu o wielkopolskie medale oraz możliwość awansu do dalszego etapu rozgrywek walczyły zespoły UKS Piątka Turek, UKS Piast Krotoszyn, MUKS Kangur Nowy Tomyśl oraz gospodarz KPS Amber Kalisz. więcej

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

FERIE ZIMOWE W SZKOLE

Ferie zimowe w naszej szkole były atrakcyjnym i bogatym w nowe doświadczenia czasem dla naszych uczniów. Na zorganizowanych zajęciach integrowały się dzieci z klas I-III oraz ich starsi koledzy ze szkoły podstawowej.  więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze krotoszyńskiego Piasta drudzy w prestiżowym X Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2016

Kolejny świetny występ zanotowali siatkarze ze szkoły na Parcelkach, którzy w doborowej stawce bardzo mocnego turnieju dotarli do finału, a w nim nieznacznie ulegli KS Metro Warszawa 1:2.

Turniej, który od piątku 15 stycznia do niedzieli 17 stycznia rozgrywany był na Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu, na której na co dzień swoje mecze rozgrywa ZAKSA był największą młodzieżową imprezą siatkarską Opolszczyzny i jednym z największych i najbardziej prestiżowych tego typu  turniejów w kraju. W imprezie wzięły udział 24 czołowe zespoły tej kategorii wiekowej z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Brawo!!! Każdy stał się Mikołajem...

Dzięki akcji przeprowadzonej przez Szkolny Klub Wielkoducha udało się zebrać 60kg słodyczy, które zostały przekazane Towarzystwu Przyjaciół Dzieci oraz Grupie Charytatywnej z parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej klas I-III za wkład w akcję, również rodzicom i wychowawcom za wspieranie i motywowanie swoich wychowanków.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy całej społeczności szkolnej życzenia zdrowych, radosnych i pięknych świąt.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MOC WIELKODUCHÓW W POZNANIU;)

14 grudnia 2015r można było podziwiać fantastyczną pracę Wielkoduchów, a także ich świąteczne występy! Najpierw uczniowie klasy IIIa robili piękne bombki a potem wykonali zestaw świątecznych (i nie tylko) utworów w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Bukowskiej w Poznaniu. Seniorom bardzo podobały się żywiołowe śpiewy.

Wielkoduchy stanowczo mają tę moc!

 

więcej zdjęć

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Od 7 grudnia w naszej szkole odbywał się Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez SKO oraz przy współudziale Wielkoduchów. Za niewielką odpłatnością można było zakupić prace wykonane przez naszych uczniów. Na barwnym, kolorowym stole można było znaleźć stroiki, choinki, bombki,kartki świąteczne i inne świąteczne cudeńka. Prace przeznaczone na sprzedaż cieszyły się dużym zainteresowaniem, wszystkie zostały sprzedane.

Ze sprzedaży świątecznych dekoracji udało nam się uzyskać kwotę 200zł.

Cała suma zostanie przeznaczona na zakup smyczy, misek do Krotoszyńskiego Schroniska dla Zwierząt.

 

Tym którzy odwiedzili nasz kiermasz serdecznie dziękujemy!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn zajęli drugie miejsce w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju w Kołobrzegu

W dniach 11-13 grudnia na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu-Radzikowie odbyła się II edycja Ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki chłopców rocznika 2004.

 Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Poseł na sejm RP Marek Hok, Polski Związek Piłki Siatkowej, Fundacja Polska Siatkówka, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, Starosta Kołobrzeski oraz Prezydent miasta Kołobrzeg. Ponad 130 chłopców,17 ośrodków sportowych i 30 trenerów z całej Polski przyjechało do Kołobrzegu, a sześciu profesjonalnych sędziów przeprowadziło 205 meczy, przez trzy dni turnieju. Dzieci miały okazję zwiedzić Kołobrzeg, zregenerować siły w kołobrzeskim Aquaparku, wziąć udział w zajęciach zumby w wykonaniu Kariny Dmytrenko, oraz uczestniczyć w licznych konkursach sprawnościowych. Organizatorzy turnieju zorganizowali dla trenerów prelekcje i szkolenia.

UKS Piast Krotoszyn- Bartłomiej Ostój, Igor Tysiak, Kacper Kaczmarek, Dawid Król, Arkadiusz Baran, Hubert Wiatrak, Kacper Stegienta, Eryk Zawieja, Krystian Gmerek. Trener- Piotr Robakowski.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W czwartek 3 grudnia już po raz piąty obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku przebiegał pod hasłem „ Bądźmy razem”. Na wspólne świętowanie przyjęli zaproszenie wiceburmistrz Ryszard Czuszke, dyrektorzy placówek z oddziałami integracyjnymi i szkoły specjalnej. W uroczystości wzięły udział dzieci z przedszkola „ Kubuś”, „ Maciuś”, „ Smerfuś”, uczniowie klasy I z Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz absolwenci naszej placówki.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarskie Mikołajki 2015

Dwadzieścia zespołów z Wielkopolski, Śląska, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz województwa Zachodnio-Pomorskiego i Pomorskiego rywalizowało w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców, który w dniu 4 grudnia 2015 odbył się w obiektach sportowych szkoły na Parcelkach. Patronat nad turniejem objął burmistrza Krotoszyna.

Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęło aż ośmiu finalistów czerwcowych Mistrzostw Polski w tym brązowy medalista UKS Plas Warszawa. Na zawody poza gospodarzami dotarły zespoły z Warszawy, Częstochowy, Grudziądza, Wałcza, Wrześni, Milicza, Kędzierzyna- Koźle, Poznania i Turku.

W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Biblioteka Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie bierze udział w rządowym programie wspierającym rozwój zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki naszych marzeń”.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co słychać na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu;)

W auli Uniwersytetu Medycznego odbyły się w poniedziałek 16.11.2015r dwa wykłady w ramach projektu "Mały medyk". Jeden o pasji podróżowania, drugi o słuchu.
 
Raz w miesiącu aula w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym wypełnia się po brzegi niecodziennymi słuchaczami. Choć mają od 6 do 12 lat zadają pytania, nad którymi często zastanawiają się naukowcy, a nawet filozofowie.

W poniedziałek prawie 400 dzieci , a wśród nich uczniowie klasy IIIa, wzięło udział w wykładzie na temat implantów ślimakowych. Doktor Wojciech Gawęcki z Kliniki Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przyznaje iż dzieci to zupełnie inni odbiorcy niż studenci, czy lekarze, do których mówi zazwyczaj.
Prawdziwą sztuką jest przygotować dla dzieci ciekawy wykład. Dużym wyzwaniem jest też odpowiadać na niektóre pytania słuchaczy. "Mali medycy" chcą wiedzieć, czy można usłyszeć myśli, czy zakładając elektrodę do ślimaka można uszkodzić resztki naturalnego słuchu, co się robi w sytuacji, gdy chory ma popsuty nerw słuchowy?

 Również podczas listopadowego spotkania o pasji podróżowania mówiły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Mieścisku.

Poniedziałkowy wykład był drugim, w tym roku akademickim, spotkaniem w ramach projektu "Mały medyk".

 Opiekunowie: Monika Nalewajko ,Lidia Kopeć

więcej zdjęć

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Projekt edukacyjny pt. "W Poszukiwaniu Polskich Superbohaterów"

 

Uczniowie klas V i VI naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt. "W Poszukiwaniu Polskich Superbohaterów" - polski komiks w służbie edukacji kulturalnej.

Jest to projekt realizowany przez Fundację Instytut Kultury Popularnej (Poznań) wspólnie z Biblioteką Uniwersytecką w Poznaniu i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     

Ideę samego projektu i kilka słów o nim przedstawił p. A. Gniot wicedyrektor ds. zasobów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Zajęcia warsztatowe prowadził bardzo znany polski rysowni p. T. Samojlik twórca takich komiksów jak "Ostatni żubr", "Ryjówka przeznaczenia".

Szkolenie dla nauczycieli prowadziła p. J. Karczewska, która zaprezentowała metody pracy z komiksem na lekcjach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS Piast Krotoszyn na podium w Ogólnopolskim Turnieju mini siatkówki w Wałczu

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn w silnie obsadzonym turnieju w Wałczu. Podopieczni Piotra Robakowskiego zajęli trzecie miejsce pokonując w decydującym meczu zespół Gryf Szczecinek 15:11.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pomocne duszki ;)

 

27.10.2015r odwiedziła naszą szkołę koordynator projektu „Wielkoduchy” Małgorzata Cieślak. Poprowadziła warsztaty oraz pogadankę poszukującą odpowiedzi : Czy Wielkoduch to superbohater?

Okazało się ,że odpowiedź na to pytanie znają Wielkoduchy z klasy IIIa , które doskonale pojęły ideę wielkoduszności i z wielkim zapałem zabierają się do pracy na rzecz innych , zarażając też pozostałych uczniów klas O-III.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej

W dniu 16 października uczniowie naszej szkoły w składzie: Julia Kremer, Julia Nowaczyk, Maja Parczyńska, Dawid Król, Maciej Bielawny, Krystian Gmerek, Hubert Wiatrak, Bartosz Wiatrak, Igor Tysiak wzięli udział w ogólnopolskiej akcji w resuscytacji krążeniowo – oddechowej organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przez pół godziny, od 1200 do 1230 nieustannie prowadzili akcję przywracania krążenia i oddechu. Spisali się znakomicie, jak prawdziwi ratownicy. W nagrodę otrzymali apteczki ratownika ufundowane przez WOŚP.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uczniowie Szkoły na Parcelkach wkraczają na Uniwersytet Medyczny

Dnia 12.10.2015 roku poprzez uroczystą Inaugurację rozpoczęto Projekt "Mały Medyk". Spotkanie odbyło się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Swoją obecnością zaszczycili: dziekan, prodziekani, prorektorzy Uniwersytetu Medycznego oraz "Mali Naukowcy". Otwarciem roku akademickiego było ślubowanie oraz odśpiewanie pieśni akademickiej Gaudeamus. Uczniowie dzięki temu stali się Studentami Polskiej Akademii Dzieci. Dokumentem potwierdzającym ten fakt jest indeks, jaki otrzymał każdy Mały Student.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TRZY LATA „SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH” W KROTOSZYNIE 

W środę 23 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się podsumowanie trzyletniej działalności „Siatkarskich Ośrodków Szkolnych”. W województwie wielkopolskim od początku beneficjentem tego programu jest Gimnazjum nr 3  w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana w Krotoszynie /szkoła na Parcelkach/. W konferencji uczestniczyli: Minister Sportu i Turystki - Pan Adam Korol, Prezes Polskiego Związku piłki Siatkowej - Pan Paweł Papke, szef projektu - Pan Waldemar Wspaniały oraz parlamentarzyści - Pan Jan Tomaszewski i Jakub Rudnicki. Po trzech latach można stwierdzić, iż „Siatkarskie Ośrodki Szkolne” okazały się sukcesem organizacyjnym, szkoleniowym i marketingowym, co zgodnie podkreślali uczestnicy spotkania. Krotoszyn reprezentował dyrektor szkoły na Parcelkach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25 września w naszej szkole odbył się V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay). Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie mieli okazję do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach.  

W związku ze Świętem Tabliczki Mnożenia przeprowadzono dodatkowe konkursy. Klasy I-III mogły zmierzyć się z "tabliczkowymi" zagadkami. Konkurs wygrała Tatiana Kaczmarek z klasy IIIa. Zagadki przygotowano także dla klas gimnazjalnych. Tutaj najlepsza okazała się Katarzyna Jagodzińska z klasy Ic. Klasy IV-VI mogły zmierzyć się w konkursie "Matematyczny Czar Par z tabliczką mnożenia". Do konkursu zgłosiło się 25 par. Uczniowie mieli do rozwiązania pięć zadań. Zwycięzcami zostali: Julia Marszałek i Wiktoria Kempa w kategorii klas IV, Krystian Figlak i Filip Marciniak w kategorii klas V oraz Martyna Ziemlińska i Sergiusz Sójka w kategorii klas VI. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Koordynatorkami akcji V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były pani Magdalena Witczak i pani Katarzyna Szczotka.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

BIESZCZADY 2015

W dniach 03 – 09 sierpnia 2015 roku 39 uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie wyjechało do miejscowości Łączki na obóz rehabilitacyjno – wypoczynkowy Bieszczady 2015. Podczas wyjazdu dzieci wytrwale pokonywały bariery społeczne wynikające z ich niepełnosprawności i integrowały się ze społeczeństwem, przy czym doskonale bawiły się i odpoczywały. Wyrabiały w sobie również tzw. zaradność osobistą, a obóz umożliwił im pełny wypoczynek fizyczny i psychiczny.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Parcelkach, główny organizator wyjazdu, serdecznie dziękuje sponsorom: Firmie Kruk Transport, Fugor Sp. z o.o. oraz Siatmar. Projekt był współfinansowany przez Stowarzyszenie ”Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości”, Wojewodę Wielkopolskiego, Miasto i Gminę Krotoszyn, PFRON oraz Radę Osiedla nr 4 w Krotoszynie.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYPRAWKA SZKOLNA 2015- komunikat

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2015/2016

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW ROK SZKOLNY 2015/2016

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

POMOC W SPRAWIE DOPALACZY - WAŻNE NUMERY TELEFONÓW

więcej

NA PARCELKACH PO RAZ PIĄTY SPOTKAŁY SIĘ POLSKIE I NIEMIECKIE

RODZINY W RAMACH WYMIANY

W dniach od 3 do 8 czerwca 2015 gościliśmy 14 zaprzyjaźnionych rodzin  z Dierdorfu, tj. około 50 osób. Większość rodzin spotyka się od samego początku, czyli od 2011 roku. Autokar z Dierdorfu przyjechał do Krotoszyna w środę wieczorem.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

V NOCNY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ JORDAN CUP 2015

Turniej, który w dniu 20 czerwca towarzyszył festynowi szkolnemu w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, cieszył się dużym zainteresowaniem amatorów piłki plażowej. Pula nagród w tegorocznych zawodach przekroczyła tysiąc złotych. Już zestawienie par zgłoszonych do turnieju, z których wielu zawodników ma doświadczenie z parkietów pierwszo i drugoligowych a nawet plus- ligowych gwarantowało niezwykłe emocje. W tym doborowym towarzystwie nie mogło też zabraknąć reprezentantów gospodarzy, szanse gry dostali też zawodnicy UKS Piast Krotoszyn, dla których możliwość rywalizowania z tak utytułowanymi rywalami było ogromnym przeżyciem.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SPOTKANIE Z MISTRZEM KROTOSZYŃSKIEJ AKADEMII SIATKÓWKI S.O.S.

W czwartkowe pogodne przedpołudnie 111.06.2015 najmłodszych krotoszyńskich adeptów siatkówki skupionych wokół Akademii S.O.S. odwiedził wyjątkowy gość. Mistrz Świata, Mistrz Europy, wielokrotny Mistrz Polski, obecnie zawodnik MKS Cuprum Lubin i jednocześnie Ambasador Krotoszyńskiej Akademii S.O.S.- ŁUKASZ KACZMAREK.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

CERTYFIKAT "ETYCZNA SZKOŁA"

                12 czerwca 2015roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca program „Etyka nie tylko dla smyka”, który realizowali Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze plażowi z Gimnazjum nr 3 najlepsi w Wielkopolsce !

Po zakończonym sezonie halowym siatkarze ze szkoły na parcelkach z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki.

Reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie para Foltynowicz Patryk/Sasin Dawid w dniu 10 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w ramach Gimnazjady. Do rywalizacji stanęło szesnaście par, które wcześniej przebrnęły przez gęste sito rozgrywek na poziomie powiatu, a później rejonu.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wizyta w Brukseli  

              W dniu 26 maja na zaproszenie Pana Bolesława Piechy- posła Parlamentu Europejskiego czternastoosobowa grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Brukseli. W gronie zaproszonych znaleźli się laureaci konkursów przedmiotowych oraz uczniowie z klas integracyjnych.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

KROTOSZYŃSKA VOLLEYMANIA

W czwartek 21 maja na obiektach sportowych Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Krotoszynie odbył się turniej eliminacyjny Orlik Volleymania 2015. Turniej był okazją do zacieśnienia współpracy w ramach Krotoszyńskiej Akademii S.O.S. Do zawodów zgłosiło się 20 zespołów nie tylko z szkół tworzących akademię, ale również zespoły z Jankowa Przygodzkiego oraz Jarocina.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST KROTOSZYN siódmym zespołem młodzików w Polsce

Piast Krotoszyn zajął siódme miejsce w rozgrywanych w Tarnowie Podgórnym Finałach Mistrzostwach Polski Młodzików.

Mistrz Wielkopolski przeszedł długą drogę, aby znaleźć się w wśród najlepszych drużyn młodzików w kraju. Tegoroczny sezon podopieczni Piotra Robakowskiego rozpoczęli już we wrześniu rywalizując z zespołami w Wielkopolsce o wojewódzki prymat. Tytuł Mistrzów Wielkopolski i tym samym przepustkę na krajowe rozgrywki zdobyli w dniach 24-25 stycznia podczas turnieju finałowego odbywającego się w Krotoszynie.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

BIBLIOTEKA SZKOLNA W MIESIĄCU KWIETNIU OGŁOSIŁA KONKURS DLA KLAS IV – VI  SP „POZNAJ PO SŁOWIE,CO KTO MA W GŁOWIE”

         ZWYCIĘZCAMI ZOSTALI:

I MIEJSCE – NADIA HOŁYSZ – KL. V A

II MIEJSCE –BURDA NIKOLA– KL. VI A

III MIEJSCE – DREWNIAK MAGDALENA – KL. VI A

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Konkurs "Moja książka"

Majowe popołudnie było dobrą okazją do spotkania w naszej Bibliotece Publicznej na ogłoszeniu wyników III edycji gminnego konkursu literacko – plastycznego „Moja książka” zorganizowanego przez świetlicę przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie oraz Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fidlera .

Fundatorami nagród dla naszych laureatów byli: p. Wiktor Lindner Księgarnia Lektorat Plus i p. Monika Kwiatkowska, którym bardzo serdecznie dziękujemy oraz świetlica przy ZSnr1zOI w Krotoszynie.

więcej

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej

13 maja 2015r  w  Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej, zorganizowany przez Monikę Nalewajko, Alicję Pruss-Buta, Małgorzatę Wałęsiak, Barbarę Ziębę. Zaprezentowało się, aż siedemnastu  zdolnych przedstawicieli siedmiu szkół. Wcześniej w każdej szkole odbyły się eliminacje, dzięki którym każda szkoła przygotowała swoich reprezentantów.

Po dość burzliwych obradach decyzją jury I miejsce zajęła Aleksandra Markiewicz SP Gorzupia, II miejsce Gabriela Poczta SP Biadki oraz III miejsce Zuzanna Kaczmarek SP Nr 7 Krotoszyn.

więcej

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wycieczka na zakończenie przygody z Projektem Eduscience

                 28 kwietnia klasa VIa z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie wzięła udział w zajęciach  w  Obserwatorium Astrogeodynamicznym w Borówcu pod Poznaniem. Ośrodek ten jest częścią Centrum Badań Kosmicznych PAN . Na terenie obserwatorium znajduje się stacja laserowa, która jest częścią International Laser Ranging Service, międzynarodowej organizacji skupiającej podobne placówki z całego świata. Stacja wykonuje laserowe pomiary odległości sztucznych satelitów Ziemi. W obserwatorium  działa permanentna stacja GPS zajmująca się obserwacją satelitów na potrzeby Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej. http://www.cbk.poznan.pl/ Wyjazd do Borówca i Kórnika odbył się dzięki sponsorom : Ośrodkowi  Doskonalenia Zawodowego Stanisława Paterka oraz Bankowi Spółdzielczemu.

                więcej         

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

NOC Z BIOLOGIĄ

W piątkowe popołudnie, 24 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się wyjątkowa Noc z Biologią. Przez ponad 6 godzin uczniowie mogli skorzystać z różnego rodzaju zajęć, które przeprowadzili wykładowcy i studenci Wydziału Biologii z Uniwersytetu Wrocławskiego.

          W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli również gimnazjaliści z naszej szkoły wraz z nauczycielami: Aleksandrą Knychałą i Krzysztofem Grzempowskim. 

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ZŁOTO I BRĄZ KROTOSZYNIAN W FINAŁACH MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI MINI PIŁKI SIATKOWEJ

Znakomicie spisali się najmłodsi siatkarze krotoszyńskich klubów w finałach mistrzostw wielkopolski mini siatkówki chłopców, podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi w kategorii rocznika 2004, a ich klubowi koledzy z rocznika 2003 prowadzeni przez Cezarego Grendę ukończyli zawody na trzeciej pozycji. Na trzecim miejscu zakończyli swój udział w finałach „dwójki” krotoszyńskiego Polonu prowadzeni przez Huberta Wronka.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZICY UKS PIAST KROTOSZYN AWANSOWALI DO MISTRZOSTW POLSKI

Znakomicie zaprezentowali się siatkarze UKS Piast Krotoszyn w Półfinale Mistrzostw Polski Młodzików, podopieczni Piotra Robakowskiego pokonując zespoły z Gubina i Krakowa oraz ulegając rówieśnikom z Bydgoszczy z drugiego miejsca uzyskali awans do Finału Mistrzostw Polski.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sukcesy uczniów z ,,Parcelek” w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych

W bieżącym roku szkolnym aż pięcioro uczniów z Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie zakwalifikowało się do finałów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Największe sukcesy  osiągnęli:

Marek Zięba laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Jakub Kulczyński laureat Wojewódzkiego Konkursu  Historycznego

Zuzanna Czachorek laureatka Wojewódzkiego  Konkursu Języka Polskiego

Szkoła również może się pochwalić finalistkami:

         Natalia Szymczak finalistka  Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

         Marta Brenk  finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Lista zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej

Lista zakwalifikowanych do oddziału zerowego

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZICY UKS PIAST KROTOSZYN W ZNAKOMITYM STYLU AWANSOWALI DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

UKS Piast Krotoszyn jako jedyny w wielkopolskich zespołów awansował do półfinału Mistrzostw Polski Młodzików. Mistrz Wielkopolski o awans rywalizował w silnie obsadzonym turnieju w Nysie. Podopieczni trenera Piotra Robakowskiego udowodnili jednak, że stać ich w tym roku co najmniej na awans do finału MP. Wygrali wszystkie spotkania, tracąc w całym turnieju jednego seta.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Narciarska Biała Szkoła

 

Zgodnie z tradycja juz kolejny rok zorganizowaliśmy dla naszych uczniów Narciarską Biała Szkołę. Od 9-13 lutego gościliśmy na stoku narciarskim w Bielicach. Dolina rzeki Białki nie poskąpiła nam śniegu, delikatnego mrozu i słońca. 26 uczestników z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum podzielonych na 4 grupy pod okiem opiekunów/instruktorów doskonaliło swe umiejętności narciarskie lub stawiało pierwsze kroki na nartach.

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

REGULAMIN III GMINNEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

KROTOSZYŃSKA AKADEMIA S.O.S ZAINAUGUROWAŁA DZIAŁALNOŚĆ

W dniu 16 marca 2015 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie odbyła się uroczysta akademia podczas której podpisany został akt inauguracyjny Krotoszyńskiej Akademii Siatkówki. W spotkaniu wzięli udział: dyrektorzy trzech szkół podstawowych tworzących Akademię, a mianowicie Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie. Jednostkę Samorządu Terytorialnego reprezentował burmistrz Franciszek Marszałek oraz koordynator samorządowy Krotoszyńskiej Akademii S.O.S. Roman Wosiek. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Chemicy ze szkoły na Parcelkach - najlepsi w powiecie krotoszyńskim.

                W dniu 31 stycznia  na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama  Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjum. Szkołę na Parcelkach  i zarazem cały powiat krotoszyński reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im.H.Jordana : Natalia Szymczak i Marek Zięba.  Marek po raz drugi został laureatem tego konkursu, natomiast Natalia uzyskała tytuł finalisty. Uczniowie przygotowywali się do konkursów pod kierunkiem p.Aleksandry Knychały. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W czasie zimy dzieci się nie nudzą - Biała Szkoła na Parcelkach 

W czasie ferii zimowych (od 16.02.2015 r. do 27.02.2015r.) w ZS nr 1 zOI zorganizowana została Biała Szkoła dla uczniów Parcelek, którzy spędzali ten czas w Krotoszynie. Wypoczynek został zgłoszony w specjalnej bazie danych uruchomionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Głównym sponsorem Białej Szkoły był Urząd Miejski, który przeznaczył środki finansowe na ten cel. Nauczyciele szkoły opracowali programW czasie zimy dzieci się nie nudzą z realizacją zajęć profilaktycznych  oraz przeprowadzili zajęcia. Każdy dzień przynosił wiele atrakcji. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Najmłodsi siatkarze UKS Piast Krotoszyn najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju w Gubinie

Znakomicie spisali się młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki chłopców w Gubinie. W tegorocznej edycji turnieju podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi, wygrywając w finale z PSP 11 Kędzierzyn Koźle 25:14. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

„WIELKODUCHY – program rozwoju wolontariatu w szkołach podstawowych”

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST KROTOSZYN MISTRZEM WIELKOPOLSKI MŁODZIKÓW

zobacz

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYNIKI ETAPÓW SZKOLNYCH KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

CERTYFIKAT - WIARYGODNA SZKOŁA

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Podwójny tryumf krotoszynian w Siatkarskich Mikołajkach 2014

Znakomicie spisali się młodzi siatkarze UKS Piast w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców- Krotoszyn 2014. W tegorocznej edycji turnieju podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi, wygrywając klasyfikację zespołową oraz drużynową.

W imprezie, która w dniu 5 grudnia 2014 odbyła się pod patronatem burmistrza Krotoszyna rywalizowały dwadzieścia cztery zespoły rocznika 2004 z Wielkopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Lubuskiego oraz województwa Kujawsko Pomorskiego. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Samorząd uczniowski zaprosił do naszej szkoły Świętego Mikołaja więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych po raz czwarty!

3 grudnia w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Pan Miłosz Zwierzyk (reprezentujący posła Macieja Orzechowskiego), wiceburmistrz Krotoszyna Pan Ryszard Czuszke, dyrektorki przedszkoli „Maciuś” oraz „Smerfuś” oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Rady Rodziców i Rady Osiedla nr 4. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Udana wycieczka do Wrocławia.

We wtorek 2 grudnia klasy VIa, VIb i Va wybrały się do Afrykarium.  więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Świetny występ UKS Piast Krotoszyn na prestiżowym XXVIII Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej WOLA CUP 2014 w Warszawie

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast w silnie obsadzonym turnieju na warszawskiej Woli. Samo zaproszenie na ten bardzo elitarny i prestiżowy turniej było dużym wyróżnieniem dla naszego klubu. Walcząc o miejsca 5-8 krotoszynianie pokonali Metro II Warszawa 2:0 (25:19,25:13) oraz w spotkaniu o V miejsce mistrza Słowacji Slavię Svidnik 2:0 (25:15,25:18). więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

,,Etyka nie tylko dla smyka" 

Od listopada w naszej szkole w klasach I-III realizowany jest  projekt edukacyjny ,,Etyka nie tylko dla smyka", opracowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej, jak również ich rodziców. Ma na celu zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych uczniów, przygotowujących ich do współdziałania w budowaniu demokratycznego społeczeństwa. Pilotaż obejmuje uczniów z 8 klas i ich nauczycieli. Projekt będzie realizowany do marca 2015 r.  Jest realizowany w 230 szkołach w Polsce, w Wielkopolsce 17szkołach. Główne założenia projektu oraz realizację poszczególnych działań można śledzić na stronie- zakładka „Klasy I-IIISP”.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TURNIEJ KADR WOJEWÓDZKICH I KLUBÓW SPORTOWYCH

W dniach 5-7 września odbył się w Świeciu Ogólnopolski Turniej Kadr Wojewódzkich i Klubów Sportowych w piłce siatkowej. Na turniej zostali powołani najlepsi zawodnicy rocznika 2000 z Wielkopolski, w tym aż dziewięciu z krotoszyńskiego Piasta. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

NAJMŁODSI SIATKARZE UKS PIAST NA II MIEJSCU W OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU MINI SIATKÓWKI W POZNANIU

W dniach 18-19 października w poznańskiej Arenie rozgrywany był I Ogólnopolski Festiwal mini siatkówki chłopców. Wśród zespołów zaproszonych na ten wyjątkowy turniej nie zabrakło przedstawicieli krotoszyńskiego Piasta. Podopieczni Piotra Robakowskiego przystąpili do rywalizacji w najmłodszej kategorii wiekowej roczniku 2004 (dwójki). więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

JUBILEUSZ 50-LECIA SZKOŁY

11 października 2014 roku, na kilka dni przed Dniem Edukacji Narodowej, w Zespole Szkół     Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana odbyła się,  poprzedzona mszą świętą  w Kościele św. Ap. Piotra i Pawła, uroczystość jubileuszu 50-lecia szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: europoseł  Bolesław Piecha , asystent posła Macieja Orzechowskiego -  Miłosz Zwierzyk,  asystentka pani senator Andżeliki  Możdżanowskiej – pani Monika Kwiatkowska , burmistrz Krotoszyna pan Julian Jokś. wiceburmistrz pan Ryszard Czuszke, wizytator Kuratorium Oświaty  pan Rafał Paterek, dyrektor  Departamentu Inżynierii Miejskiej pan Franciszek Marszałek oraz delegacja niemiecka. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ROK SZKOLNY 2013/2014 JUŻ ZA NAMI !

Siatkarze UKS Piast Krotoszyn awansowali do Finałów Mistrzostw Polski siatkówki plażowej kategorii młodzików

Po zakończonym sezonie halowym zawodnicy UKS Piast Krotoszyn z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki. Krotoszyńska para Foltynowicz Patryk/Sasin Dawid w dniu 16 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w kategorii młodzika. Srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski można uznać za sukces, który dał naszym zawodnikom awans do półfinału MP.więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

W Krakowie zakończył się II Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Najlepsi zawodnicy z czterech regionów Polski wizytę w Krakowie rozpoczęli od meczu Ligi Światowej Polska – Brazylia

 Młodzi siatkarze i siatkarki do Krakowa przyjechali już w piątek. Na trybunach Kraków Areny podczas spotkania Polska- Brazylia zasiadło ponad 250 uczniów, uczennic i trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.W sobotę rozpoczęła się rywalizacja drużyn z czterech regionów Polski. A po meczach finałowych w Teatrze Ludowym dla wszystkich uczestników odbyła się oficjalna Gala, na którą uczniowie krakowskiej szkoły przygotowali wspaniałe przedstawienie oraz wręczone zostały „Gawełki 2014”. Do reprezentacji makroregionu Północno-Zachodniego powołania otrzymali uczniowie krotoszyńskiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Adrian Plewa oraz Patryk Foltynowicz, byli to za razem jedyni zawodnicy z Wielkopolski w tej kadrze. Trenerem kadry w tym roczniku był Piotr Robakowski na co dzień nauczyciel ZSnr1zOI w Krotoszynie oraz SOS w Krotoszynie. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

RAJD JORDAN-TOUR

W dniu 6 czerwca w ramach projektu ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” realizowanym przez WOLONTARIUSZY HOPE Z FIRMY NUTRICIA KROTOSZYN oraz zgodnie z harmonogramem obchodów święta patrona szkoły Henryka Jordana, wszyscy uczniowie ze szkoły na ,,Parcelkach” wraz z opiekunami wyruszyli na tradycyjny rajd  JORDAN -TOUR.. Do miejsca startu  dowiózł wszystkich autobus MZK. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

UCZNIOWIE Z KROTOSZYNA NA WYCIECZCE EDUSCIENCE W KSIĄŻU

I W GÓRACH STOŁOWYCH

W dniach 12-13 czerwca uczniowie z klasy Va Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im.H.Jordana w Krotoszynie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce Eduscience do Książa. więcej                   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Konkurs Piosenki Wakacyjnej

Wszyscy uczniowie i nauczyciele z bijącym sercem odliczają dni do wakacji. Tę atmosferę mieliśmy okazję poczuć szczególnie mocno w miniony czwartek, 12.06. br.,w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, podczas Szkolnego Konkursu Piosenki Wakacyjnej dla kl. I – III przygotowany przez Małgorzatę Wałęsiak oraz Monikę Nalewajko. więcej

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zmagania z ortografią

29 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o ,, Pióro Burmistrza Krotoszyna". W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 18 uczniów  z klas III, w tym także trzy uczennice naszej szkoły, które najlepiej przeszły etap klasowy, a potem szkolny. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Świetny występ Gimnazjum SOS Krotoszyn na XIX Międzynarodowym Turnieju o Puchar KS Metro Warszawa

Krotoszynianie po ośmiu zwycięstwach i tylko jednej porażce zajęli w turnieju piątą lokatę. Turniej wygrała rzeszowska Resovia pokonując w emocjonującym finale MOS WOLA Warszawa. więcej

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Emanuel Kuś Wicemistrzem Wielkopolski w skoku w dal

Duży sukces odniósł  uczeń Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum  nr 3 w Krotoszynie Emanuel Kuś, podopieczny Sławomira Króla i Aleksandra Sobczyka zdobywając srebrny medal w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Lesznie skacząc na odległość 6,09m. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Gminny konkurs matematyczny klas III

27 maja 2014r w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, odbył się konkurs matematyczny dla klas III "Mistrz matematyki", którego celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci. Udział w konkursie był doskonałą okazją do pobudzenia aktywności uczniów i rozwoju umiejętności logicznego myślenia.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki konkursu: Barbara Zięba, Jolanta Kulińska, Małgorzata Wałęsiak, Monika Nalewajko oraz metodyk Violetta Morawska. Gratulujemy laureatom. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WIELKI SUKCES "EDUSIKÓW"

W ramach Projektu Eduscience uczniowie z klasy Va uczestniczyli w konkursie „Systematyczność monitoringu przyrodniczego”, który trwał od 30 września 2013 roku do 15 kwietnia 2014 roku.  Dzięki pilnej i systematycznej pracy uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie IV miejsce wśród szkół II etapu edukacyjnego i I miejsce w konkursie dodatkowym. Szczegółowe wyniki konkursu:

http://www.eduscience.pl/aktualno%C5%9Bci/szczeg%C3%B3%C5%82owe-wyniki-konkursu-systematyczno%C5%9B%C4%87-monitoringu-przyrodniczego

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"PLANETA ENERGII"  ZELEKTRYZOWAŁA UCZNIÓW  KLAS I-III!!!

15 i 16 maja 2014r uczniowie klas I-III wybrały się do miasteczka "Planeta Energii". Czekały na nich: strefa eksperymentów i animacji, kino 3D, elektryczny labirynt oraz kosmiczny Energobus- czyli centrum nauki na kółkach, w którym poznały historię prądu- od atomu do elektrowni. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sukcesy uczniów z Parcelek

 Rok szkolny 2013/2014  można zaliczyć do bardzo udanych dla  Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Uczniowie szkoły na Parcelkach odnieśli bowiem spore sukcesy  w konkursach  o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ponadwojewódzkim. więcej

Uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2013/2014Poznań, 14 kwietnia 2014

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI mini siatkówki chłopców

W niedzielę 11 maja 2014 roku w nowoczesnej hali sportowej ZSP nr 2 w Jarocinie odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski mini-siatkówki chłopców. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Do Jarocina zjechali najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski wyłonieni z etapów eliminacyjnych i półfinałowych. Uczniowie klas VI zostali wicemistrzami Wielkopolski a czwartoklasiści zajęli VII i X miejsce zdobywając ogromne doświadczenie. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

II Gminny Konkurs Plastyczno – Literacki „Moja książka”

„Żadne dzieło człowieka nie przeżyje książki”

Cycero więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST KROTOSZYN DRUGI W PRESTIŻOWYM XIX MEMORIALE IM. JÓZEFA KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ KADETÓW

Już po raz 19. został rozegrany Memoriał im. Józefa Krakowskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Wśród kadetek zwyciężył Wieluń, a wśród kadetów Bielawa. Impreza odbyła się 29 marca w hali MOSiR-u, a jej organizatorem był UKS Jedynka Syców. W kategorii chłopców wśród zaproszonych zespołów znalazł się UKS Piast Krotoszyn. Krotoszynianie dzielnie walczyli mimo, że w turniejowej stawce byli młodsi od rywali o dwa a nawet trzy lata. Podopieczni Piotra Robakowskiego, którzy jeszcze kilka miesięcy temu wywalczyli tytuł Mistrza Polski w mini siatkówce w każdym kolejnym spotkaniu turnieju pokazywali, że nie zamierzają być statystami w rywalizacji starszych kolegów. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SIATKARZE KROTOSZYŃSKIEJ SIÓDEMKI SREBRNYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI!

Sukcesem zakończył się udział reprezentacji krotoszyńskiej siódemki w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2013/2014.

 Prawo udziału w finale, który po raz drugi z rzędu odbył się w Krotoszynie uzyskało osiem najlepszych zespołów z etapów rejonowych. Areną sportowej rywalizacji były obiekty sportowe szkół na Parcelkach i na Błoniach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PIKNIK NAUKOWY EDUSCIENCE CZYLI ,,NAUKA PRZEZ ZABAWĘ”

W dniu 13 marca uczniowie z klasy Va Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie w ramach Projektu Eduscience uczestniczyli w Pikniku Naukowym, który miał miejsce w Zespole Szkół w Korytach. więcej

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W miesiącu marcu jak co roku pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet braci czytelniczej naszej szkoły. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz  obejrzały w czytelni przedstawienie przygotowane przez starszych uczniów. Wszystkie dzieci otrzymały upominek, za który dziękujemy sponsorowi Księgarni „Lektorat Plus” z Krotoszyna. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZICY UKS PIAST KROTOSZYN BLISCY AWANSU DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

Prowadzony przez Piotra Robakowskiego zespół UKS Piast Krotoszyn zakończył ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Młodzików na trzecim miejscu, przegrywając po walce mecz decydujący o awansie z zespołem Lotos Trefl Gdańsk 0:2 (22:25,20:25). Zespół krotoszyński był jednak o rok młodszy od swoich turniejowych przeciwników, więc  to doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie.

Młodzi siatkarze z Krotoszyna awans do tego etapu wywalczyli zdobywając pod koniec lutego w Nowym Tomyślu srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST O KROK OD ZŁOTA

Po niezwykle emocjonującym finale, Młodzicy UKS Piast Krotoszyn zdobyli tytuł wicemistrza Wielkopolski, będąc o krok od złota!  20 lutego na obiektach sportowych Gimnazjum w Nowym Tomyślu o wielkopolskie medale oraz możliwość awansu do dalszego etapu rozgrywek walczyły zespoły KS Energetyk Poznań, UKS Piast Krotoszyn, KPS Calisia Kalisz oraz gospodarz MUKS Kangur Nowy Tomyśl.

Zespół z Krotoszyna był najmłodszy z całej stawki bowiem aż 12 z 13 zawodników było rok młodsza od rówieśników i już sam awans do finału był sensacją rozgrywek. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

III EDYCJA KONCERTU VIP-y ŚPIEWAJĄ

W mroźny styczniowy  wieczór 26 stycznia w krotoszyńskim kinie odbyła się III edycja koncertu VIP-y śpiewają. Występy wszystkich artystów pokazały, że potrafimy się dobrze bawić ponad podziałami  i przy okazji zebrać pieniądze na szczytny cel. Koncert prowadzili Monika Kwiatkowska oraz Marek Karolczak. Vip-om towarzyszył chórek w składzie: Anna i Małgosia Dąbrowskie.

Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Grzybowi Posłowi do Parlamentu Europejskiego za wsparcie w postaci Albumu o Dębach Rogalińskich z autografem, wiecznego pióra oraz skórzanego portfela na wizytówki, Panu Posłowi na Sejm RP Maciejowi Orzechowskiemu za przekazane Wieczne Pióro Pani Marszałek Sejmu RP Ewy Kopacz oraz Staroście Krotoszyńskiemu Panu Leszkowi Kulce za przekazanie okolicznościowej srebrnej płaskorzeźby wykonanej z okazji 15-stej rocznicy utworzenia powiatu. Przedmioty te zostały przekazane na licytację, z której dochód zasili konto obozu rehabilitacyjno -wypoczynkowego. WIĘCEJ

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"Zimowe Śpiewanie"

Chór Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie wydał właśnie pierwszą płytę.  Znalazło się na niej pięć piosenek świątecznych oraz kolęd.

Dziękujemy za pomoc w realizacji płyty!

Wydanie umożliwili :KOK Krotoszyn, Michał Bochniak (realizacja muzyczna), Piotr Karolczak (projekt okładki), Maciej Chwaliński (druk płyty, druk okładki, wsparcie finansowe)

Realizacją artystyczną projektu zajął się Michał Chwaliński – nauczyciel muzyki w ZSnr1zOI

Lista wykonawców

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

IV Jarmark Świąteczny

 Tradycyjnie na krotoszyńskim Rynku odbył się Jarmark Świąteczny, tym razem  8 grudnia 2013 roku. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Parcelkach i Stowarzyszenie „Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości”. Ten zimowy i mroźny dzień  stał się okazją do prezentacji dorobku organizacji pozarządowych działających na terenie naszego miasta, gminy i powiatu. Podczas Jarmarku zbierano również datki na poszkodowanych z Jankowa Przygockiego dla którego zaśpiewali przedstawicieli władz lokalnych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, a w szczególności: firmie Kruk – Transport, firmie Gabi Plast oraz Bankowi Spółdzielczemu. Ci sponsorzy od lat wspierają nasze Stowarzyszenie i Jarmark Świąteczny. więcej

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKOŁY NA PARCELKACH PROSZENI SĄ O UREGULOWANIE SKŁADEK ZA 2012 I 2013 ROK

NR KONTA: BZ WBK 11 1090 1157 0000 0001 1497 7385

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ROK SZKOŁY W RUCHU – Nasza szkoła w akcji „Ćwiczyć każdy może”

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MIKOŁAJKI W ZSnr1zOI

Dnia 6 grudnia w klasach pojawił się Święty Mikołaj i obdarowywał uczniów cukierkami. Okazało się, że przybył on na specjalną prośbę Samorządu Uczniowskiego. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarskie Mikołajki 2013

Znakomicie spisali się młodzi siatkarze UKS Piast w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców- Krotoszyn 2013. Tegoroczną edycję turnieju podopieczni Piotra Robakowskiego ukończyli na trzecim miejscu. W imprezie, która w dniu 6 grudnia 2013 odbyła się pod patronatem posła na sejm Macieja Orzechowskiego rywalizowało dziesięć zespołów z Wielkopolski, Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny.Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe stanęły czołowe zespoły w swoich województwach. Na zawody poza gospodarzami dotarły zespoły z Nysy, Milicza, Kędzierzyna- Koźla, Wrocławia, Murowane Gośliny i Turku. Z udziału w turnieju ze względu na chorobę zawodników w ostatniej chwili musiał się wycofać zespół MOS WOLA Warszawa. W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PO RAZ III OBCHODZILIŚMY "ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"

Dnia 3 grudnia 2013r. w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im H. Jordana odbył się już po raz trzeci Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Konkurs plastyczny  „Namaluj Nasz świat… niepełnosprawność w oczach dzieci i młodzieży”

 Stowarzyszenie „Wsparcie dla każdego” w Pakosławiu ogłosiło konkurs plastyczny pod hasłem  „Namaluj Nasz świat… niepełnosprawność w oczach dzieci i młodzieży”. Głównymi celami tego konkursu było propagowanie pozytywnych postaw wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwiększenie wrażliwości społecznej na problemy społeczne i pobudzenie aktywności sprzyjającej ich rozwiązywaniu oraz usuwanie i ograniczanie barier społecznych utrudniających funkcjonowanie osób z ograniczoną sprawnością. Nasi uczniowie wykonali wiele wspaniałych prac, z których aż 3 zasłużyły na nagrody!!! Laureaci osobiście stawili się w Rawiczu na rozdaniu nagród. II miejsce zdobył Jasiu Sworowski. Wyróżnienia otrzymali: Stasiu Robakowski i Wojtek Wałęsiak. Laureatom serdecznie gratulujemy.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dobry występ siatkarzy UKS Piast w XXVII Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej- WOLA-CUP 2013

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast w silnie obsadzonym turnieju na warszawskiej Woli. Najlepsze zespoły otrzymały okazałe puchary, nagrodzono również wyróżniających się graczy, wśród nich zalazł się zawodnik Piasta- Wiktor Grześkowiak.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki programowi Fundacji Polska Siatkówka „ Siatkówka Nauka Plus Wychowanie” , który to jest realizowany w Uczniowskim Klubie Sportowym Piast. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Podsumowanie sezonu sportowego 2012/2013

5 listopada w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyło się podsumowanie sezonu sportowego 2012/2013 w gminie Krotoszyn.Najmłodsi sportowcy, którzy wykazywali się umiejętnościami i wynikami w minionym sezonie, zostali tego dani nagrodzeni. Na spotkanie zaproszono także działaczy oraz sponsorów, których wsparcie przyczyniło się do wielu sukcesów sportowych.Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Zbigniew Kurzawa, który przypomniał o sukcesach uczniów Parcelek w rozgrywkach siatkarskich

zobacz prezentację.

Burmistrz Julian Joaś złożył gratulacje zaproszonym, wręczając wraz z przewodniczącą RM Zofią Jamką nagrody oraz dyplomy.

 

  

 

więcej zdjęć

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowanego przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Krotoszynie uczniowie szkoły podstawowej gościli w kilku niezwykłych miejscach. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

14 października 2013 r., miała miejsce bardzo ważna dla naszych najmłodszych uczniów uroczystość. Mianowicie zostali oni przyjęci w poczet szkoły i od 1 września współtworzą wielką szkolną rodzinę. Odświętnie ubrani i w towarzystwie swoich nauczycielek – Moniki Nalewajko, Jolanty Kulińskiej, Beaty Rybakowskiej, dziarskim krokiem weszli na salę gimnastyczną, gdzie czekali już na nich starsi uczniowie, nieco stremowani rodzice oraz v-ce dyrektor szkoły- Anna Kaźmierczak. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ŚWIETLICOWE PAŹDZIERNIKOWE SPOTKANIA

Jak co roku, również i tym razem, nasza świetlica zorganizowała spotkanie dla uczniów klas II nauczania zintegrowanego z p. Jarosławem Chmielarzem, przedstawicielami Straży Ochrony Kolei i policji. Pan Jarosław Chmielarz w ciekawy i atrakcyjny sposób przeprowadził spotkanie z cyklu „Bezpieczny przejazd” więcej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKA PIAST NA MECZU O SUPERPUCHAR POLSKI

Fantastyczne sportowe widowisko stworzyły zespoły ZAKSY Kędzierzyn- Koźle oraz Resovii Rzeszów, które spotkały się 16.10.2013 w poznańskiej Arenie, by stoczyć bój o Superpuchar Polski. Wśród kibiców nie zabrakło młodych siatkarzy UKS Piast Krotoszyn, którzy spragnieni siatkówki na najwyższym poziomie wspólnie z innymi widzami szczelnie wypełnili halę Arena.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki programowi Fundacji Polska Siatkówka „ Siatkówka Nauka Plus Wychowanie” , który to jest realizowany w Uczniowskim Klubie Sportowym Piast. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PROJEKT "SIATKÓWKA - NAUKA PLUS WYCHOWANIE"

 Uczniowie - siatkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piast” przy Zespole Szkół  nr 1 z Oddziałami  Integracyjnymi w Krotoszynie realizują projekt Fundacji Polska Siatkówka pn. „Siatkówka - nauka plus wychowanie”. Partnerami w tym projekcie są również: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

       

Projekt zakłada prowadzenie systematycznych zajęć propagujących piłkę siatkową jako formę przeciwdziałania patologiom, przemocy w szkołach oraz integracji społecznej.

Jednym z takich działań będzie Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini piłki Siatkowej Chłopców, który odbędzie się 6 grudnia 2013 r. o godzinie 10:00 w hali sportowej Zespołu Szkół na Parcelkach. Wszystkich kibiców i sympatyków młodzieżowej siatkówki serdecznie zapraszamy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wywiad z p. Agnieszką Duczmal dyrygentem Orkiestry Polskiego Radia „Amadeus”

W ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez p. M. Chwalińskiego uczniowie  III klas gimnazjum uczestniczyli w koncercie  Orkiestry Polskiego Radia „Amadeus” pod dyr. A. Duczmal. Dla przypomnienia chcemy wspomnieć, że p. Agnieszka Duczmal  pochodzi z Krotoszyna. Jednym z zadań jakie mieli zrealizować gimnazjaliści było przeprowadzenie wywiadu z dyrygentem. Tego zadania podjęły się Anna Kosakowska i Izabela Wróbel z  klasy IIIc. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu. zobacz film

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZI SIATKARZE GIMNAZJUM NR 3 KROTOSZYN ZOSTALI MISTRZAMI ORLIK VOLLEYMANII

Nie zwalniają tempa młodzi siatkarze szkoły na Parcelkach, którzy po tryumfie w lipcowych Mistrzostwach Polski dołożyli wygraną w kolejnej wielkiej imprezie. Po emocjonującym meczu finałowym podopieczni Piotra Robakowskiego wygrali z drużyną MOS Wola Warszawa stając na najwyższym podium finału krajowego rozgrywek Orlik Volleymania. Trzecie miejsce przypadło drużynie PSP 11 z Kędzierzyna Koźla.  więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z ZIEMNIAKIEM NA WESOŁO

Dnia 4 października 2013 roku drużyna z naszej szkoły w składzie Kornelia Szulc, Gabrysia Krawczyk oraz Damian Tysiak wzięła udział w konkursie dla szóstoklasistów „Z ziemniakiem na wesoło” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4. Opiekunem drużyny była pani Agnieszka Wiertlewska. Spotkanie połączone było z konkursami sportowymi, wiedzą o ziemniaku oraz konkursie o charakterze literacko -  artystycznym. W konkursie udział wzięło 6 Szkół Podstawowych. Między etapami konkursu uczniowie mogli skosztować pieczonego ziemniaka z gziką oraz grochówkę. W rywalizacji drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce.

   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 20 września 2013 to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!!!!!

więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Festiwalowe spotkanie  integracyjne.

W sobotę 14 września w Zespole Szkół nr 2 w Krotoszynie, w  ramach jednego z największych projektów edukacyjnych  z zakresu edukacji przyrodniczej w Polsce, odbył się Festiwal Nauki Eduscience. Dla uczniów z klasy VA z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. H. Jordana w Krotoszynie oraz z klasy V z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Korytach była to również okazja  do spotkania integracyjnego klas uczestniczących  w projekcie Eduscience.   więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Suwalszczyzna 2013

W dniach 05– 09 sierpnia 2012 roku 34 uczniów Zespołu Szkół na 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie wyjechało do miejscowości Kukle na obóz rehabilitacyjno – wypoczynkowy Suwalszczyzna 2013.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Parcelkach, główny organizator wyjazdu, serdecznie dziękuje sponsorom: Firmie Kruk Transport, Wolontariuszom HOPE z Nutricia Krotoszyn oraz Burmistrzowi Krotoszyna, dzięki którym obóz odbył się w komfortowych warunkach.  więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

OBÓZ SPORTOWY W DARŁÓWKU

W dniach od 16.08.13 do 25.08.2013r. zawodnicy i nauczyciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast brali udział w obozie sportowo-rekreacyjnym w Darłówku. Młodzież uczestniczyła w bardzo bogatym programie obozu. Zawodnicy Piasta trenowali 2 razy dziennie siatkówkę w sali gimnastycznej. Po treningach  brali udział w wielu atrakcjach: wyprawa do parku linowego, zajęcia rekreacyjne w Parku Wodnym Jan w Darłówku, rejs statkiem po morzu, zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie  zakończone powrotem tramwajem wodnym do Darłówka, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Obóz doszedł do skutku dzięki wsparciu: Rady Osiedla nr 4wKrotoszynie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Bankowi Spółdzielczemu w Krotoszynie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W ZSnr1zOI UCZĄ SIĘ MISTRZOWIE POLSKI

Siatkarze UKS Piast Krotoszyn w wielkim stylu zdobyli tytuł Mistrza Polski. Zespół UKS Piast reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 w Krotoszynie wywalczył złoty medal na odbywających się w podzielonogórskim Drzonkowie Mistrzostwach Polski Minisiatkówki Chłopców, pokonując w meczu finałowym UKS Jasieniak Gdańsk 25:16. To już szósty rok młodzi siatkarze walczyli o puchary i nagrody ufundowane przez patrona programu mini siatkówki firmę Ferrero. Tegoroczny finał największych na świecie rozgrywek minisiatkówki przeszedł do historii. Finaliści rozgrywek Kinder + Sport Cup zostali wyłonieni w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Do ścisłego finału awansowali zwycięzcy finałów wojewódzkich oraz najlepsi w czterech makroregionalnych barażach. Do Drzonkowa przyjechało 624 młodych zawodników, a liczba wszystkich gości przekroczyła 1000 osób. W całym tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 32 000 młodych adeptów siatkówki. więcej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 REALIZUJEMY PROGRAM

"SIATKARSKIE OŚRODKI SZKOLNE"

Jesteśmy jedną z trzech szkół w Wielkopolsce realizującą program SOS.

Informacja szkoleniowa - Piotr Robakowski tel. 505 366 074

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nasza szkoła w projekcie Eduscience!

 Na stronie internetowej www.eduscience.pl ogłoszono listę 250 szkół z całego kraju, które zostały wybrane do uczestnictwa w projekcie "Eduscience" zatytułowanym: Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – Eduscience.

W gronie wybranych znalazła się nasza szkoła.

 Adresatami projektu są uczniowie szkoły podstawowej, którzy od września rozpoczną naukę w klasie Va.

Więcej informacji o projekcie:

korzyści dla uczniów

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WSPOMINAMY ROK SZKOLNY 2012/2013

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W Krotoszynie uczniowie idą z duchem nowoczesności i poza uczestnictwem w normalnych lekcjach, zgłębiają wiedzę także on-line.

Prezentujemy prace domowe autorstwa uczniów klasy IV a nadesłane przez panią Aleksandrę Knychałę z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

III Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Jordan Cup 2013

W III Nocnym Turnieju Siatkówki Plażowej „Jordan Cup” najlepszy okazał się duet z Kalisza Michał Wroniecki/Marcin Ozdowski pokonując w spotkaniu stojącym na bardzo wysokim poziomie gostyńską parę Klimański Jakub/ Adamkiewicz Julian.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jakub Robakowski srebrnym medalistą wielkopolskiego finału skoku wzwyż

Sukcesem zakończył się udział Jakuba Robakowskiego, reprezentującego G-3 Krotoszyn w Finale Wielkopolski w skoku wzwyż. Zawody odbyły się 28.05.2013r na stadionie lekkoatletycznym Olimpia Poznań.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

JAKUB ROBAKOWSKI I KAMIL NOWACKI CZWARTĄ PARĄ W WOJEWÓDZTWIE!

 Siatkarze Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie, Jakub Robakowski i Kamil Nowacki zajęli czwarte miejsce w Finale Wielkopolski w siatkówce plażowej w ramach gimnazjady. Turniej ten odbył się 12 czerwca we Wrześni. W zawodach wzięło udział 16 najlepszych par z województwa.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze krotoszyńskiej Siódemki piątą drużyną szkolną w Polsce

W dniach 30.05- 2.06.2013 odbył się w Głuchołazach finał krajowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców. Do niemal najdalej wysuniętego na południe regionu Polski zjechało 16 drużyn szkół podstawowych, które wywalczyły sobie to prawo w szeregu eliminacji. Zespoły rozpoczęły swoje zmagania na szczeblach miejskich i gminnych, aby po rozgrywkach powiatowych, stanąć do walki o mistrzostwo swojego województwa. Tylko złoci medaliści ostatniego etapu zostali zaproszeni do Głuchołazów, by walczyć o medale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Po raz trzeci spotkały się rodziny…. tym razem w Krotoszynie

  Od środy 29 maja do poniedziałku 3 czerwca 2013 gościliśmy w naszej szkole 11 rodzin z partnerskiej szkoły w Dierdorfie. Pomysł wymiany rodzin zrodził się kilka lat wcześniej i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony rodzin niemieckich jak i polskich. Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pobytu naszych gości w Krotoszynie!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

GIMNAZJUM 3 KROTOSZYN MISTRZEM REJONU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

                Jakub Robakowski i Kamil Nowacki zostali mistrzami rejonu w siatkówce plażowej. Turniej odbył się 27 maja na terenie Kaliskiego Aquaparku. W rozgrywkach wzięło udział 13 par.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn awansowali do finału Mistrzostw Polski

Ogromnym sukcesem zakończył się udział siatkarzy krotoszyńskiego Piasta w finale makroregionalnym rozgrywek mini siatkówki chłopców rocznika 2001. W turnieju, którego 26 maja gospodarzem był UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie rywalizowały zespoły z miejsc drugich i trzecich rozgrywek wojewódzkich z Wielkopolski, woj. pomorskiego, woj. zachodniopomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego (razem osiem zespołów w każdej kategorii wiekowej). Mistrz województwa uzyskiwał bezpośredni awans do finału MP.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SUKCESY W XV SZKOLNEJ LIDZE STRZELECKIEJ

Dnia 22 maja 2013r.  drużyna w składzie : Kinga Ostój, Joanna Robakowska i Luiza Pląskowska zajęły II miejsce w XV SZKOLNEJ LIDZE STRZELECKIEJ POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczennice przygotował mgr Jacek Paszkier.     

. Kinga Ostój dodatkowo zajęła III miejsce w konkursie indywidualnym w kategorii junior młodszy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

GRAMY NA SIÓDEMKĘ

"SZKOLNY REKORD W GRZE NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH"

Weź udział w ustalaniu pierwszego rekordu w grze na instrumentach muzycznych, który odbędzie się 15 czerwca 2013 roku podczas festynu szkolnego. Gramy "Kiedy święci maszerowali do nieba". Zapraszamy uczniów grających na dowolnym instrumencie melodycznym (flet, skrzypce, gitara itp.). Zapisy przyjmuje pan Michał Chwaliński. Próby odbywają się w czwartki o godzinie 16:00 w sali nr 25.

ZAPRASZAMY !!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mamy tytuł BEZPIECZNEJ  SZKOŁY

Zespól Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana w Krotoszynie może się poszczycić przynależnością do  Ogólnopolskiego Klubu Bezpiecznych Szkół. Doceniono nasze zaangażowanie w konkursie Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń i pozytywnie oceniono sprawozdania z wykonania 10 zadań konkursowych.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ZŁOTO I BRĄZ W FINALE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI MINI SIATKÓWKI CHŁOPCÓW

W niedzielę 28 kwietnia 2013 roku w nowoczesnej hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski mini-siatkówki chłopców. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Do Turku zjechali najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski wyłonieni z etapów eliminacyjnych i półfinałowych. W sumie blisko 100 uczestników.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SPOTKANIE Z ARTYSTĄ MALUJĄCYM USTAMI

W środę, 17 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z panem Jerzym Omelczukiem. Jest to malarz artysta, który swoje obrazy maluje ustami. W naszej obecności namalował piękny pejzaż, który podarował szkole. Artysta zachwycił nas swoją postawą życiową, pasją do tworzenia mimo swojej niepełnosprawności.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze krotoszyńskiej siódemki obronili tytuł Mistrza Wielkopolski!

Sukcesem zakończył się udział reprezentantów krotoszyńskich szkół w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2012/2013. Prawo udziału w finale, który już po raz trzeci odbył się w Krotoszynie uzyskało osiem najlepszych zespołów z etapów rejonowych. Areną sportowej rywalizacji były obiekty sportowe szkół na Parcelkach i na Błoniach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana w Krotoszynie, pan Zbigniew Kurzawa.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ogólnopolskie czasopismo muzyczne „ Wychowanie Muzyczne” opublikowało cztery utwory nauczyciela muzyki z naszej szkoły

Michał Chwaliński nauczyciel muzyki w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana w Krotoszynie i w Szkole Podstawowej nr 4 im Wojska Polskiego w Krotoszynie. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, obecnie student trzeciego roku Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest autorem piosenek dla dzieci. Najchętniej pisze je do słów M. Konopnickiej, J. Tuwima, D. Wawiłow . Jak sam autor mówi „na opublikowanie czekałem  ponad rok” w pierwszej kolejności utwory musiały zyskać pozytywną opinię redaktora naczelnego czasopisma , później ruszyła machina papierków. Wszystko zaczęło się od wydanej w 2010 r płyty CD pt. „Piosenki dla dzieci i nie tylko”. W chwili obecnej M. Chwaliński pracuje nad opracowaniem Śpiewnika dla dzieci( nuty z CD) którego wstępne finansowanie ma pochodzić z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

7 MARCA 2013 NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT

"SZKOŁA UCZĄCA SIĘ"

Panel koleżeński w Zespole Szkół nr1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie był zwieńczeniem czteroletniego udziału szkoły w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą Szkoła Ucząca Się.. Panel zakończył się wręczeniem przez moderatora w imieniu dyrektora CEO  tzw. blachy, czyli potwierdzenia uzyskania przez szkołę tytułu Szkoły Uczącej Się.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA MARTY I INNYCH

Białaczka to jedna z najgroźniejszych chorób. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku kostnego. 

Dnia 17.02.2013 roku w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie, pod patronatem Fundacji DKMS Bazy Dawców Komórek Macierzystych Polska, odbył się Dzień Dawcy Szpiku dla Marty i innych.Od godziny 1000 po krótkim przeszkoleniu wolontariuszy,  rozpoczęła się rejestracja i pobieranie krwi. Rejestracja polegała na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu i podpisaniu formularza oraz oddaniu 4 ml krwi. Do Bazy,  w ciągu 7 godzin wytężonej pracy służby zdrowia i wolontariuszy, zarejestrowało się 313 osób. „ To zadawalające podsumowanie dnia . Mamy 313 nowych potencjalnych dawców szpiku” – stwierdził przedstawiciel Fundacji Pan Filip Rorant dziękując zarazem wszystkim zaangażowanym w tym dniu: lekarzowi –Panu Maciejowi Hoffmannowi z Panią Ewą Ratajczyk, pielęgniarkom: Paniom Dorocie Kołaskiej, Wiesławie Kołackiej, Renacie Dudkowiak, Danucie Paszek, Barbarze Kalitce, Mirosławie Wach, Marii Jankowskiej, Beacie Golis i Zofii Sowińskiej oraz wolontariuszom tej szkoły.  

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

II edycja koncertu VIP-y śpiewają

 W walentynkowy wieczór w krotoszyńskim kinie odbył się koncert VIP-y śpiewają. Występy wszystkich artystów pokazały, że potrafimy się dobrze bawić i przy okazji zebrać pieniądze na szczytny cel. Dzięki tegorocznej imprezie udało się zebrać kwotę 5.500,00, która pozwoli wyjechać niepełnosprawnym dzieciom z naszej szkoły na obóz rehabilitacyjno - wypoczynkowy, tym razem na Mazury.

Serdecznie dziękujemy VIP-om za udział w naszym koncercie, a panu Posłowi na sejm RP Maciejowi Orzechowskiemu za wsparcie, jakie dzięki niemu uzyskaliśmy od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Wszystkich chętnych, którzy pragnęliby wesprzeć nasz wyjazd prosimy o wpłaty na konto stowarzyszenia:

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY NA PARCELKACH
ul. Władysława Jagiełły 4
63-700 Krotoszyn
NR RACHUNKU: 11 1090 1157 0000 0001 1497 7385
W tytule wpłaty proszę wpisać: Darowizna na obóz rehabilitacyjno - wypoczynkowy

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS Piast najlepszy w Ogólnopolskim Turnieju mini-piłki Siatkowej w Turku

Bardzo dobry występ zaliczyli młodzi siatkarze UKS Piast w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Turku. W imprezie, która w dniu 25 stycznia 2013 odbyła się na hali widowiskowo- sportowej w Turku, rywalizowało 12 drużyn z rocznika 2000.  Chłopcy z pierwszego zespołu UKS Piast po rozegraniu trzech dużych turniejów rywalizując z całą czołówką krajową w tej kategorii wiekowej pozostają zespołem niepokonanym w tym sezonie na krajowych parkietach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

FERIE ZIMOWE - BIAŁA SZKOŁA

Dzięki funduszom otrzymanym od Miasta i Gminy Krotoszyn uczniowie naszej szkoły mogli miło spędzić czas biorąc udział w bardzo atrakcyjnych spotkaniach zorganizowanych przez nauczycieli. Łącznie w Białej Szkole wzięło udział 222 uczniów.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYSTĘP NASZEGO ZESPOŁU WOKALNO-INSTRUMENTALNEGO

W niedzielę 06.01 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie wystąpił nasz Zespół wokalno- instrumentalny z Zespołu Szkół  nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi z Krotoszyna pod kierownictwem Michała Chwalińskiego .Podczas występu uczniowie naszej szkoły zagrali kilka kolęd, które uświetniły całą imprezę, zorganizowaną przez Grupę Charytatywną i Akcję Katolicką.  Podczas koncertu  zaprezentowały się również      m.in Chórek Pocieszki z Lutogniewa pod kierownictwem Magdaleny Ostach, Lutogniewiacy, Wróżewianki,     Zespół Anielskie Głosy z Parafii Marii Magdaleny pod kierownictwem Joanny Jarockiej  oraz Zespół POSITIVE kierowany przez Izabellę Piasną.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PODZIĘKOWANIE

Pragniemy serdecznie podziękować za doposażenie naszego oddziału przedszkolnego
w zabawki i pomoce dydaktyczne przez firmę
DINO POLKA S.A.
Przekazane zabawki sprawiły dzieciom radość i wywołały uśmiech na ich twarzach.

   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

KROTOSZYN NAJLEPSZY W TURNIEJU SIATKARSKICH OŚRODKÓW SPORTOWYCH

W dniu 13 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się II Turniej Gimnazjalnych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Chłopców z klas pierwszych. W turnieju wzięły udział trzy gimnazjalne ośrodki prowadzące szkolenie młodych siatkarzy w ramach programu SOS, Gimnazjum nr 2 Września, Gimnazjum Nowy Tomyśl oraz gospodarze Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie. Krotoszyńską szkołę objętą w/w programem reprezentowali uczniowie z klasy I Gimnazjum uzupełnieni uczniami klasy VI. W ceremonii otwarcia turnieju uczestniczył burmistrz Krotoszyna pan Ryszard Czuszke, asystent posła na sejm Macieja Orzechowskiego pan Miłosz Zwierzyk, koordynator wojewódzki SOS pan Andrzej Malczewski oraz dyrektor szkoły pan Zbigniew Kurzawa.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SIATKARSKIE MIKOŁAJKI 2012 - NASI SIATKARZE NAJLEPSI

Znakomicie spisali się młodzi siatkarze UKS Piast w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców- Krotoszyn 2012. W tegorocznej edycji turnieju podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi. W imprezie, która w dniu 7 grudnia 2012 odbyła się pod patronatem burmistrza Krotoszyna rywalizowało dwanaście zespołów z Wielkopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Lubuskiego oraz województwa Pomorskiego. Prestiż turnieju z roku na rok rośnie. W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

III ŚWIĄTECZNY JARMARK

W dniu 11 grudnia 2012 roku już po raz trzeci odbył się Świąteczny Jarmark, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Parcelkach. To zimowe, mroźne południe  umilały konkursy oraz występy dzieci z przedszkola Miś Uszatek  i Maciuś a także uczniów szkół podstawowych nr 1, 4 i 7 oraz Zespołu Szkół Specjalnych. Zbierane były datki na operację Otylli Roszczak, uczennicy Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osoby Niepełnosprawnej

Jesteśmy placówką, która corocznie uroczyście obchodzi  Międzynarodowy Dzień Osoby Niepełnosprawnej. Celem uroczystości jest przybliżenie świadomości publicznej  korzyści płynących z integracji i zintensyfikowania działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Po raz kolejny trzeci grudnia stał się dla nas okazją do spotkania wyjątkowych gości, przedstawicieli władz publicznych m.in. posła Macieja Orzechowskiego, wiceburmistrza Ryszarda Czuszke, przedstawicieli placówek oświatowych, publicznych, niepełnosprawnych absolwentów i rodziców. Gościem honorowym tegorocznej uroczystości  był paraolimpijczyk Albin Batycki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS Piast najlepszy w XXVI Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej- WOLA-CUP' ' 2012

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast w silnie obsadzonym turnieju na warszawskiej Woli. Samo zaproszenie na ten bardzo elitarny i bez wątpienia najbardziej prestiżowy w Polsce turniej było dużym wyróżnieniem dla naszego klubu.W kolejnej już 26 edycji wzięły udział 32 zespoły chłopców z czterech krajów: Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski. UKS Piast Krotoszyn reprezentowali: Czwojdziński Piotr, Foltynowicz Patryk, Kostka Kacper, Plewa Adrian, Pomirski Daniel, Sobkowiak Jakub. Trener Piotr Robakowski

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

W okresie od 15 września 2012r. do 31 marca 2013r. uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim konkursie "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń", którego hasło przewodnie brzmi: PRAWO, PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA. Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs służy też podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkoły i uczniów. Koordynatorem konkursu jest pani pedagog Danuta Malińska, która chętnie udzieli informacji na temat konkursu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE "ŚMIEJE SIĘ DZIECKO - ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT"

5 listopada Maksymilian Jamry - uczeń klasy IIb Szkoły Podstawowej nr 7 - zdobył wyróżnienie w etapie okręgowym konkursu "Śmieje się dziecko - śmieje się cały świat". Jego praca została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego. Gratulacje dla laureata zostały przesłane z biura Senator RP Andżeliki Możdżanowskiej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

JAKUB ROBAKOWSKI POWOŁANY DO SZEROKIEJ KADRY POLSKI 

Udany występ zaliczyli młodzi wielkopolscy siatkarze podczas XXII Turnieju Nadziei Olimpijskich, który zakończył się w Spale. Województwo reprezentowali na nim między innymi trzej krotoszynianie,

Jakub Robakowski, Kamil Nowacki  oraz Michał Kaźmierczak.

W dniach 25-28 października 2012 roku w COS w Spale, odbyła się XXII edycja Turnieju Nadziei Olimpijskich. Ten specyficzny turniej, podczas którego młodzi siatkarze mają okazję zaprezentowania swoich umiejętności trenerom kadry narodowej, jak zwykle dostarczył wielu siatkarskich emocji. Celem turnieju jest wyselekcjonowanie grupy zawodników do Kadry Narodowej kadetów i dalszemu szkoleniu centralnemu. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

OTRZĘSINY KLAS I GIMNAZJUM NR 3 POD HASŁEM :

"GWIEZDNA GALAKTYKA IM. HENRYKA JORDANA"

12 października 2012r. uczniowie klas I gimnazjum wykonywali zadania rodem z "Gwiezdnych wojen". Wszystko po to, aby stać się GIMNAZJALISTĄ !

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dnia 12 października 2012 r. powitaliśmy w gronie uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana najmłodszych - dzieci z klasy Ia i Ib szkoły podstawowej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 Z ODDIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. H. JORDANA  DRUGI  W FINALE „EKO – PYRKA”          

     Dnia 5 października 2012 odbył się finał konkursu ekologicznego „Eko Pyrek” połączony z festynem „Ekologiczny Wielkopolanin”, który odbył się na terenie ośrodka Piaski –Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. z

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wspaniałe rozpoczęcie rozgrywek siatkarzy UKS Piast.

Podopieczni Piotra Robakowskiego po dwóch pierwszych turniejach z trzema wygranymi spotkaniami i jednej porażce zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie. Chłopcy bardzo dobrze radzą sobie w nowej kategorii wiekowej mimo, że trzon zespołu stanowią chłopcy o rok a nawet dwa lata młodsi od rywali.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UCZNIOWIE GIMNAZJUM NA "NOCY NAUKOWCÓW"

 Dania 28 września gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi uczestniczyli w pokazach zorganizowanych na POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ  w ramach 6  edycji "NOCY NAUKOWCÓW".

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniach 21 – 25 sierpnia 2012 roku

37 dzieci wyjechało na obóz do Trójmiasta.

Uczniowie podczas wyjazdu uczyli się pokonywać bariery społeczne wynikające z ich niepełnosprawności i integrowali się ze społeczeństwem. Wyrabiali w sobie tzw. zaradność osobistą, a obóz umożliwił im pełny wypoczynek fizyczny i psychiczny.

Podczas obozu uczniowie zwiedzili między innymi: Zamek Krzyżacki w Toruniu, Akwarium Gdyńskie, Hel, Trójmiasto oraz wyruszyli na morską wyprawę statkiem.

Dzieci wróciły z bagażem wspaniałych wspomnień i nowych doświadczeń.

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje sponsorom: Firmie Kruk Transport, Wolontariuszom HOPE z Nutricia Krotoszyn oraz  współpracującej ze Stowarzyszeniem Przychodni Rodzinnej Familia, dzięki którym obóz odbył się w komfortowych warunkach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Obóz sportowo -  rekreacyjny w Rewalu

Pracowicie spędzali wakacje młodzi sportowcy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast w Krotoszynie. Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów pod opieką czterech trenerów w dniach 8-16.08.2012 brała udział w obozie sportowo-rekreacyjnym w Rewalu.

Celem wyjazdu było przygotowanie motoryczne do nowego sezonu połączone z pobytem w atrakcyjnej turystycznie miejscowości. Obóz był również dla niektórych uczniów jedyną okazją aktywnego spędzenia czasu wakacji.

Wyjazd doszedł do skutku  między innymi dzięki wsparciu finansowemu Rady Osiedla .

~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UCZNIOWIE ZSnr1zOI W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 BĘDĄ BRALI UDZIAŁ W PROJEKCIE "ZAGRAJMY O SUKCES"

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Cele projektu: ~rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach ~wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty ~wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

   JESTEŚMY DUMNI Z NASZEGO ABSOLWENTA

Dnia 16 kwietnia 2012r. Dyrektor ZSnr1zOI otrzymał List Gratulacyjny.

Absolwent naszej szkoły Artur Szlachetka zdobył w swoim liceum tytuł:

laureata Olimpiady Wiedzy o Finansach banki w Akcji

oraz laureata Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

KRS 0000364759

KOMUNIKATY

Dyrektor przyjmuje interesantów oraz skargi i wnioski codziennie

od 7.30 do 8.00

lub w terminie wcześniej ustalonym

~~~

Legitymacje szkolne bez numeru PESEL są nieważne. Dane te można uzupełnić w sekretariacie.

~~~